wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Szefowie WIG


Szefowie Instytutu Wojskowo-Geodezyjnego, Wojskowego Instytutu Geograficznego, Zarządu Topograficznego Sztabu Generalnego WP, Oddziału Topograficznego Sztabu Generalnego WP, Zarządu Geografii Wojskowej Sztabu Generalnego WP w latach 1918-2005

gen. ppor. Wojciech FALEWICZ
szef IWG od 19.12.1918 r. do 12.04.1919 r.

gen. bryg. Jan MORAWSKI
pełniący obowiązki (p.o.) szefa IWG od 12.04.1919 r. do 13.06.1919 r.
i następnie od lipca 1920 r. do 1.10.1920 r.

gen. dyw. Henryk Józef ZEMANEK
szef IWG od 13.06.1919 r. do lutego 1920 r.

gen. bryg. Bolesław JAŹWIŃSKI
szef IWG od lutego do lipca 1920 r.,
po zmianie nazwy szef WIG od 1.10.1920 r. do 16.05.1926 r.

płk Józef KREUTZINGER
szef WIG od 27.07.1926 r. do 1.06.1932 r.

płk Tadeusz ZIELENIEWSKI
szef WIG od 1.06.1932 r. do 25.08.1939 r.

ppłk Jerzy LEWAKOWSKI
p.o. szefa WIG od 21.03.1935 r. do 15.04.1936 r.,
szef WIG od 25.08.1939 r. do 17.09.1939 r.

płk Stefan GĄSIEWICZ
szef Służby Geograficznej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie od października 1939 r. do 22.10.1946 r.

gen. bryg. Teodor NAUMIENKO
szef Oddz. Top. Szt. GŁ. WP 5.08.1944 r. do 1.07.1945 r.,
szef WIG od 2.07.1945 r. do 14.10.1948 r.,
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 7.12.1956 r. do 1.06.1968 r.

płk Michał CHYLIŃSKI
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 7. 04.1949 r. do 29.12.1950 r.

gen bryg. Aleksy PIETROW
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 29.12.1950 r. do 22.11.1956 r.

gen. bryg. Wiktor KOZAK
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 1.06.1968 r. do 26.04.1974 r.

płk Cezary LIPERT
cz.p.o. szefa Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 27.04.1974 r. do 19.01.1976 r.

gen. bryg. Leon SULIMA
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 20.01.1976 r. do 18.12.1983 r.

płk Zenon BIESAGA
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 19.12.1983 r. do 12.01.1990 r.

płk Jan STANISZ
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 13.01.1990 r. do 28.06.1991 r.

płk Henryk BEDNAREK
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 29.06.1991 r. do 15.10.1995 r.

płk Andrzej TRYSŁA
szef Zarz. Top. Szt. Gen. WP od 16.10.1995 r. do 1.12.1996 r.,
szef Oddz. Top. Szt. Gen. WP od 2.12.1996 r. do 31.08.1998 r.

płk Eugeniusz SOBCZYŃSKI
szef Oddz. Top. Szt. Gen. WP od 1.09.1998 r. do 14.07.1999 r.,
szef Zarządu Geografii Wojskowej od 15.07.1999 r.




dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze menu_text_pl



reklama
reklama





2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt