wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Jednostki służby topogr.


Eugeniusz Sobczyński

Jednostki służby oprócz wykonywania specjalistycznych prac bardzo aktywnie, szczególnie w okresie zimowym, uczestniczą w życiu garnizonów. Niejednokrotnie żołnierze byli angażowani do akcji powodziowych, odśnieżania czy gaszenia pożarów. Spotykało się to z uznaniem społeczeństwa oraz podziwem dla poświęcenia żołnierzy. We wszystkich jednostkach działają także kluby honorowych dawców krwi, którzy oddają krew przede wszystkim w placówkach cywilnej służby zdrowia.

W okresie stanu wojennego, wprowadzonego 13 grudnia 1981 r., żołnierze służby, podobnie jak całe wojsko, byli, niestety, angażowani także do zadań o charakterze kontrolno-represyjnym. Wcześniej, 23 października część z nich skierowano do działań kontrolnych w gospodarce i administracji państwowej w ramach tzw. terenowych grup operacyjnych. Po wprowadzeniu stanu wojennego żołnierze ci byli dodatkowo zatrudniani do ochrony i obrony obiektów ważnych dla funkcjonowania państwa (urządzeń telekomunikacyjnych, mostów, węzłów komunikacyjnych). Kres wykorzystywania wojska do tego typu działań politycznych nastąpił dopiero w roku 1989. Wtedy zaczęto przywracać tradycję oręża polskiego, a w pracy wychowawczej posługiwać się autentyczną historią.

© E. Sobczyńskidodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze menu_text_plreklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt