wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

19. SOT


W ramach restrukturyzacji Oddział przeniesiono w 1970 r. do Leszna. Tam zajął koszary, w których w okresie międzywojennym stacjonował 17. Pułk Ułanów im. Bolesława Chrobrego. W pierwszych latach funkcjonowania w nowym garnizonie Oddział dał się poznać za sprawą ppłk. Beniamina Janickiego – entuzjastycznego działacza PTTK, który popularyzował wśród społeczności Leszna wycieczki turystyczne i biegi na orientację.

W ramach współpracy z władzami województwa i miasta Oddział wykonał między innymi:
• zagęszczenie osnowy geodezyjnej na potrzeby budowy stadionu żużlowego im. Alfreda Smoczyka w Lesznie;
• obsługę geodezyjną budowy wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego w Lesznie;
• mapę turystyczno-krajoznawczą Przemęckiego Parku Krajoznawczego w skali 1:50 000, położonego na terenie ówczesnego województwa leszczyńskiego;
• mapę turystyczno-krajoznawczą Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w skali 1:50 000.

W maju 1975 r. prezydent miasta Leszna wyróżnił medalem za zasługi dla miasta, dowódcę Oddziału ppłk. Stanisława Leśniaka. Młoda kadra techniczna Oddziału uczestniczyła w konkursie zorganizowanym przez Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu na najlepszego młodego geodetę Wielkopolski. Czołowe lokaty w kolejnych latach zdobywali: por. Roman Mazur, por. Włodzimierz Walczak i por. Mariusz Kubala.

Pod koniec 1993 r. w 40. rocznicę powstania Oddziału wydano mapę plastyczną Województwo Leszczyńskie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Natomiast w 20. rocznicę powstania województwa wykonano makietę województwa leszczyńskiego, która była prezentowana w urzędzie wojewódzkim. W 1978 r. Oddział został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Województwa Leszczyńskiego”.

W Oddziale aktywnie działa Koło Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych, a wyróżniają się w tym byli oficerowie topografowie: ppłk Jan Płużek, płk Sylwester Antczak i ppłk Zbigniew Czaja.

© E. Sobczyńskidodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze menu_text_plreklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt