wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

19. SOT


W ramach restrukturyzacji Oddział przeniesiono w 1970 r. do Leszna. Tam zajął koszary, w których w okresie międzywojennym stacjonował 17. Pułk Ułanów im. Bolesława Chrobrego. W pierwszych latach funkcjonowania w nowym garnizonie Oddział dał się poznać za sprawą ppłk. Beniamina Janickiego – entuzjastycznego działacza PTTK, który popularyzował wśród społeczności Leszna wycieczki turystyczne i biegi na orientację.

W ramach współpracy z władzami województwa i miasta Oddział wykonał między innymi:
• zagęszczenie osnowy geodezyjnej na potrzeby budowy stadionu żużlowego im. Alfreda Smoczyka w Lesznie;
• obsługę geodezyjną budowy wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego w Lesznie;
• mapę turystyczno-krajoznawczą Przemęckiego Parku Krajoznawczego w skali 1:50 000, położonego na terenie ówczesnego województwa leszczyńskiego;
• mapę turystyczno-krajoznawczą Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w skali 1:50 000.

W maju 1975 r. prezydent miasta Leszna wyróżnił medalem za zasługi dla miasta, dowódcę Oddziału ppłk. Stanisława Leśniaka. Młoda kadra techniczna Oddziału uczestniczyła w konkursie zorganizowanym przez Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Poznaniu na najlepszego młodego geodetę Wielkopolski. Czołowe lokaty w kolejnych latach zdobywali: por. Roman Mazur, por. Włodzimierz Walczak i por. Mariusz Kubala.

Pod koniec 1993 r. w 40. rocznicę powstania Oddziału wydano mapę plastyczną Województwo Leszczyńskie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Natomiast w 20. rocznicę powstania województwa wykonano makietę województwa leszczyńskiego, która była prezentowana w urzędzie wojewódzkim. W 1978 r. Oddział został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Województwa Leszczyńskiego”.

W Oddziale aktywnie działa Koło Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych, a wyróżniają się w tym byli oficerowie topografowie: ppłk Jan Płużek, płk Sylwester Antczak i ppłk Zbigniew Czaja.

© E. Sobczyńskidodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS