wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZ

Cezary Lipert (1920-1987)


Urodził się 23 maja 1920 roku w Rogóżnem koło Lubartowa (Podlaskie). W 1941 roku ukończył szkołę średnią we Lwowie. W czasie wojny pracował w Kostopolu (na Wołyniu) w hucie szkła, następnie w mleczarni i składnicy nasion. Za działalność podziemną był więziony i wysłany do obozu pracy w Ludwipolu. W styczniu 1944 roku wstąpił do Armii Czerwonej, w marcu tego samego roku został żołnierzem Polskich Sil Zbrojnych w ZSRR. Walczył na froncie. W 1947 roku został przyjęty do Oficerskiej Szkoły Służby Geodezyjnej, którą ukończył w 1949 roku. W latach 1950-56 studiował geodezję i kartografię na Politechnice Warszawskiej. W 1979 roku obronił na tej uczelni pracę doktorską. Karierę w służbie topograficznej zaczynał od stanowiska starszego topografa (1949 r.) Przeszedł wszystkie szczeble kariery wojskowej. Był dowódcą jednostki, zastępcą szefa Służby Topograficznej, a w latach 1974-76 jej szefem. W latach 1957-59 oraz 1982-83 uczestniczył w pięciu wyprawach Polskiej Akademii Nauk na Spitsbergen. Specjalizował się w fotogrametrii. Był autorem artykułów z zakresu fotogrametrii i wypraw polarnych oraz twórcą rozwiązań racjonalizatorskich. W latach 1974-80 pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich. W okresie 1975-84 był zastępcą redaktora naczelnego "Przeglądu Geodezyjnego". Członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim. Zmarł 16 lutego 1987 roku. Oprac. JPPobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS