Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZŻ

Walery Fedorowski (1899-1974)


Urodził się 3 stycznia 1899 roku w Trościaniczynie (dzisiaj Ukraina). W 1924 roku ukończył studia na Politechnice Lwowskiej, uzyskując dyplom mierniczego I stopnia, a po odbyciu praktyki zawodowej - inżyniera i mierniczego II stopnia. W 1928 roku został mierniczym przysięgłym. W okresie 1929-31 prowadził swoje biuro we Lwowie, a w latach 1934-44 w Krośnie. Zajmował się pracami scaleniowymi i parcelacją gruntów. W latach 1945-55 był naczelnikiem w Departamencie Urządzeń Rolnych Ministerstwa Rolnictwa i Reform Rolnych (od 1951 r. Ministerstwo Rolnictwa). W 1954 roku rozpoczął wykłady na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. W 1962 roku odszedł z ministerstwa, żeby poświęcić się pracy dydaktycznej na uczelni. W 1968 roku został profesorem kontraktowym na nowo utworzonym Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Jego zainteresowania oscylowały wokół zagadnień związanych z ewidencją gruntów. Był autorem podręczników szkolnych oraz współautorem podręczników akademickich, licznych norm i instrukcji z zakresu geodezji. Zmarł 7 czerwca 1974 roku w Warszawie. Oprac. JPWypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS