wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-16| Geodezja, Prawo, Imprezy

Zapowiedź otwartej konferencji GGK o nowych rozporządzeniach

29 lipca (czwartek) na platformie Zoom odbędzie się otwarta wideokonferencja GUGiK pod hasłem „Podsumowanie procesu nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne”.


Zapowiedź otwartej konferencji GGK o nowych rozporządzeniach

By wziąć udział w spotkaniu, nie jest konieczna rejestracja – wystarczy przed startem konferencji wejść na LINK.

Głównym tematem spotkania będą nowe rozporządzenia wykonawcze do znowelizowanego Prawa geodezyjnego i kartograficznego – zarówno te już obowiązujące, jak i te, które wejdą w życie 31 lipca.

Przypomnijmy, że dotychczas zaczęły obowiązywać rozporządzenia:

Ponadto 8 aktów jest jeszcze na etapie prac legislacyjnych bądź czeka już na publikację w Dzienniku Ustaw. Są to rozporządzenia:

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy szanowna redakcja wyjaśni mi zagadkę ? Skoro 16 lipca według tego artykułu projekt rozporządzenia w sprawie EGiB czekał na podpis ministra, to jak u licha mogła się nim zajmować komisja prawnicza w piśmie z 20 lipca 2021 ? Czy autor artykułu Pan Jerzy Królikowski może wyjaśnić mi tą zagadkę nie podważając teorii względności Einsteina ?
 4 
odpowiedz zgłoś
Dobrze, że GGK chce rozmawiać... żeby tylko jeszcze zechciał słuchać merytorycznych argumentów innych osób. Niekoniecznie tylko tych, którzy wszystkiemu co powie GGK przyklaskują. Fajnie byłoby też aby uwag merytorycznych a niezgodnych z linią GGK nie zamieniano zaraz w "politykę".
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: Dobrze, że GGK chce rozmawiać... Do opublikowania rozporządzeń zostało 10 dni. Do dzisiaj brak aktualnych wersji rozporządzeń na RCL, jak obywatele mają przygotować się na prawo którego ostatecznej wersji nie znają. 31 lipca opublikujecie rozporządzenia w brzmieniach ostatecznych i zaczną wtedy obowiązywać ?
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dobrze, że GGK chce rozmawiać... Nie bój nic. Jak da rade ustawę przepchnąć w ciągu jednej nocy, to tu aż czasu jest za nadto.
 2 
zgłoś
odp: odp: Dobrze, że GGK chce rozmawiać... Tym razem chodzi o opublikowanie na RCL ostatecznych wersji rozporządzeń które podobno są już w podpisie. No chyba że ktoś kłamie w artykule powyżej i takiej wersji nie ma.
 6 
zgłoś
BOJKOT SZKODA CZASU
 3 
odpowiedz zgłoś
konferecja A co będzie Pan GGK opowiadał jak nie ma jeszcze podpisanych kluczowych rozporządzeń (EGIB, GESUT)?
 4 
odpowiedz zgłoś
RCL nie potwierdza takiego statusu pracy nad rozporządzeniami. Większość według RCL jest na etapie opiniowania. Jeśli opis u góry jest prawdziwy Ministerstwo Rozwoju łamie właśnie prawo nie udostępniając aktualnego statusu prac nad projektami prawa na RCL i BIP do publicznej wiadomości.
 1 
 18 
odpowiedz zgłoś
@ Teraz konferencja?? żadne uwagi nie uwzględnione, zmiany w przepisach na korzyść urzędników i współpracujących firm geoinformatycznych. Czarny scenariusz w geodezji właśnie się zrealizował. Geodetą zaoferowano gigantyczne podwyżki za zgłaszanie prac geodezyjnych z 30 zł na 100 zł.
 15 
 20 
odpowiedz zgłoś
odp: @ I poco ten lament? Roboty jest full ceny usług też poszły do góry. Co niektórzy co robią mapkę za 500 niech sobie popłaczą. Zacznijcie wyceniać dobrze roboty to nie będziecie jęczyć.
 4 
 21 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ ludzie o niskim IQ nie postrzegają rzeczy wykraczających poza zakres ich pojmowania. Gadają tylko :" I poco ten lament? Roboty jest full ceny usług też poszły do góry. Co niektórzy co robią mapkę za 500 niech sobie popłaczą. Zacznijcie wyceniać dobrze roboty to nie będziecie jęczyć". Jak jest im dobrze to uważają że wszystko jest w porządku i mają w głębokim poważaniu istotne problemy, na zasadzie "moja chata z kraja".
 3 
 7 
zgłoś
odp: odp: @ a ja będąc geodetą z ponad 20 letnim stażem mam zgoła inne zdanie. Ceny usług maleją i to bardzo-teraz najszybciej i to postępuje. A kto twierdzi inaczej to albo nie pracuje w geodezji albo kłamie.
 2 
 6 
zgłoś
odp: odp: @ Albo się ceni/ nie szmaci
 1 
 2 
zgłoś
odp: @ Akurat w obecnych przepisach to najwięcej zmian jest właśnie na korzyść wykonawców i w zasadzie w większości aspektów GGK zrobił ukłon w stronę wykonawstwa, więc Twoja uwaga to jak strzał kulą w płot. Napisz jeszcze, że wprowadzenie operatu elektronicznego znacząco podnosi koszty Twojej działalności bo musisz zakupić podpis elektroniczny.... Wstyd mi za takich nieogarniętych geodetów którzy tylko psują opinię o naszym środowisku.
 11 
 15 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ Poczekajmy na to spotkanie, wykonawcy się wypowiedzą to zobaczymy czy są zadowoleni.Szkoda że to spotkanie nie będzie dwa miesiące po wdrożeniu zmian, dopiero będzie ciekawie.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: @ Ja osobiście uważam, że geodeci właśnie nie powinni kupować podpisu elektronicznego.Skoro urząd chce by przekazać mu dane to niech ten podpis za darmo udostępni geodecie.Inaczej to dranstwo i złodziejstwo w biały dzień .
 3 
 1 
zgłoś
odp: odp: @ ~geo 2021-07-20 17:06:01 nie miej umiaru. Ja bym podpisał się pod petycją, żeby geodeci dostali od ośrodka deputat kartek A4 ksero i materiałów piśmienniczych, bo przecież oni tych operatów nie robią dla siebie, więc wymaganie, żeby je posiadali to jest dopiero draństwo i złodziejstwo. Jest nawet szansa, że uda się wsadzić nogę w futrynę i ugryźć większy temat jak sprzęt geodezyjny. W końcu geodeta nie robi tych pomiarów dla siebie, więc czy ten sprzęt jest mu potrzebny? Powinien go dostać od ośrodka. Na miejsce pomiaru tez trzeba dojechać, a czy geodeta tam jedzie z własnej woli, na wycieczkę z rodziną? No nie! Musi pojechać, żeby pomiary przekuć na operat techniczny, więc też urząd powinien wypożyczać auto na czas pomiaru. Inaczej to zwykłe draństwo i złodziejstwo.
 1 
 4 
zgłoś
odp: @ GGK na olał, my Go też Przy każdej robocze dotyczącej granic trzeba będzie od stworzenia świata badać dokumentację, bo w bazie EGiB nie będzie już nic, a strony są wymagające. To nie czasy zasoby bazowego, do którego nie miał dostępu zwykły człowiek. Nowe Rozporządzenie (od 31 lipca) to w zakresie EGiB "pobielane groby".
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: @ GGK na olał, my Go też ja tak zawsze robię
 2 
 6 
zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS