wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-13| Geodezja, Prawo

Nowa wersja projektu rozporządzenia ws. osnów

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ws. osnów uwzględniający uwagi zgłoszone w toku konsultacji społecznych.


Nowa wersja projektu rozporządzenia ws. osnów <br />
fot. Wikipedia/muzolph (Fotopolska.eu)
fot. Wikipedia/muzolph (Fotopolska.eu)
Nowa wersja projektu rozporządzenia ws. osnów

Przypomnijmy, że w poprzednich wiadomościach szczegółowo przedstawiliśmy propozycje zmian zgłoszone do projektu rozporządzenia ws. osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych przez: Geodezyjną Izbę Gospodarczą, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Sekcję Geodezji i Geodynamiki Komitetu Geodezji PAN, a także przez Stowarzyszenie „Geodeci dla RP”. W odrębnym artykule omówiliśmy ponadto, które z tych postulatów zostały uwzględnione przez GUGiK.

Z tabeli uwag nie zawsze wynikało jednak, w jaki sposób zmieniono poszczególne przepisy. Teraz można to już jednak sprawdzić w nowej wersji projektu rozporządzenia przygotowanej pod obrady Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji. Zobaczymy w niej chociażby, jakie zmiany wprowadzono w załączniku 1 prezentującym wymagane zagęszczenie punktów osnowy czy terminy jej okresowego przeglądu (fot. obok).

Rozporządzenie ma wejść w życie 30 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Znaki nadal nie będą chronione jak trzeba,bo to dla GGK za duży koszt, ale wznawianie znaków osnowy to już kosztowne nie jest. Logika po byku...
 2 
odpowiedz zgłoś
Błąd ! Błędny tytuł - to projekt NIE UWZGLĘDNIAJĄCY uwagi zgłoszone .... To projekt koszmar !
 6 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS