wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-30| Geodezja, Prawo

Wzory wniosków o udostępnienie PZGiK, licencji i DOO w rozporządzeniu

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra rozwoju z 28 lipca 2020 r. w sprawie wzorów wniosków o udostępnienie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty, a także sposobu wydawania licencji.


Wzory wniosków o udostępnienie PZGiK, licencji i DOO w rozporządzeniu

Jak wyjaśniają autorzy przepisów, nowelizacja Pgik, która zacznie obowiązywać 31 lipca, wprowadza liczne zmiany w zasadach udostępniania PZGiK i sposobie obliczania opłat. W związku z tym zaistniała potrzeba wydania nowego rozporządzenia regulującego wzory wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty (DOO), które zastąpi obecnie obowiązujący akt (DzU z 2019 r. poz. 434).

Akt ten powtarza wiele rozwiązań funkcjonujących w dotychczasowych przepisach, niemniej z uwagi na rozszerzony nowelizacją zakres ustawowego zwolnienia z opłat za udostępnienie niektórych materiałów PZGiK zmianie muszą ulec wzory formularzy. Dodatkowo w załącznikach wprowadzono zmiany redakcyjne i dostosowujące brzmienie rozporządzenia do obowiązujących przepisów i poprawiające ich czytelność.

Rozporządzenie wchodzi w życie 31 lipca br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cyfryzacja a my w poniedziałek zgłoszenie wypisane długopisem na druku z dziennika ustaw
odpowiedz zgłoś
druki Czy ktoś zna adres skąd można pobrać aktualne formularze do wydruku ?
odpowiedz zgłoś
odp: druki są w rozporządzeniu
odpowiedz zgłoś
odp: odp: druki W formacie edytowalnym? Np. .xls? Bo taki potrzebuję.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: druki Dziękuję za info. Zależy mi na druku na A4 w pełnym formacie a nie "rozporządzeniowym"
 1 
zgłoś
odp: druki szukałem wczoraj i nie znalazłem nic
odpowiedz zgłoś
odp: odp: druki Druki w wersji edytowalnej dostępne są na stronie BIP GUGiKu
zgłoś
odp: druki http://www.gugik.gov.pl/bip/prawo/rozporzadzenia/u dostepnianie-zasobu http://www.gugik.gov.pl/bip/prawo/rozporzadzenia/p race-geodezyjne
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS