Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-12-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Prawo, Przetargi, Kataster

Geoforum.pl: podsumowanie 2023 roku

Blisko 1200 wiadomości ukazało się w tym roku na Geoforum.pl. Wśród nich są zarówno kilkuzdaniowe notatki, jak i pokaźne artykuły. Łącznie daje to zawrotną liczbę niemal 400 tys. słów i 2,5 mln znaków!


Geoforum.pl: podsumowanie 2023 roku

Wśród najczęściej odwiedzanych wiadomości znalazły się artykuły dotyczące prawa, obrazowania skutków katastrof naturalnych, zarobków w geodezji czy sprzedaży numerów ksiąg wieczystych. Wszystko to bardzo ważne tematy, lecz pierwsze miejsce przypadło wynikom przetargu ARiMR na kontrolę na miejscu.
W czołówce znalazł się też news informujący o zakończeniu wydawania miesięcznika GEODETA oraz zmianie właściciela portalu Geoforum.pl.

Najchętniej czytane wiadomości na Geoforum.pl:
1. „ARiMR oszczędzi na kontroli na miejscu 2023” z 13 września,
2. „Prokuratura wszczyna postępowanie ws. numerów KW” z 3 listopada,
3. „Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii okiem satelitów” z 13 lutego,
4. „Pożegnanie z GEODETĄ i Geoforum.pl” z 2 maja,
5. „Sentinel-1 ujawnia zmiany po trzęsieniu ziemi w Maroku” z 15 września,
6. „WSA o urzędniczej nadgorliwości przy wyłączaniu gruntów z produkcji rolnej” z 20 marca,
7. „Profesor WGGiIŚ AGH wśród najczęściej cytowanych naukowców świata” z 23 października,
8. „Zarobki geodetów i kartografów 2022. Wyniki ankiety” z 17 stycznia,
9. „Aresztowania w kłobuckiej geodezji” z 23 marca,
10. „Zmiana przepisów ws. EGiB wreszcie z podpisem ministra” z 21 marca.

Podsumowując mijający rok, nie możemy nie wspomnieć o nowej serii artykułów – CIEKAWE TEMATY. Publikowane w serii teksty miały być czymś więcej niż bieżącymi wiadomościami regularnie zamieszczanymi na Geoforum.pl, miały poruszać istotne dla środowiska tematy w sposób przystępny i skłaniający do dyskusji. Wydaje nam się, że wywiązaliśmy się z tych obietnic.
Od czerwca br. opublikowaliśmy 12 artykułów, z których najczęściej odwiedzane były:
1. Pod kreską. Ceny usług geodezyjnych 2023,
2. Ułatw sobie pracę. Przegląd polskich wtyczek do QGIS,
3. Aktualizacja danych PZGiK z wykorzystaniem formatu GML.
W 2023 r. na Geoforum.pl zadebiutował też dział „Geowywiady”.

Warto pamiętać, że publikacja nowych wiadomości to tylko część pracy, jaką wykonuje redakcja. Nierzadko zdobycie informacji wymaga więcej czasu i zaangażowania niż opracowanie i umieszczenie artykułu na portalu. Od maja br., tj. zmiany właściciela Geoforum.pl, wysłaliśmy setki maili, w tym ponad 200 wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej.

Utrzymująca się przez cały 2023 r. wysoka liczba odsłon i użytkowników motywuje do dalszej pracy. Obiecujemy, że w przyszłym roku portal Geoforum.pl będzie wciąż się rozwijał i niezmiennie dostarczał aktualnych informacji z zakresu geodezji i geoinformacji.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS