Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-03| Prawo

Prokuratura wszczyna postępowanie ws. numerów KW

W ostatnim czasie dr hab. inż. Waldemar Izdebski informował o złożeniu 5 zawiadomień do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Okazuje się, że w przypadku jednego z nich prowadzone jest już postępowanie przygotowawcze. Wygląda więc na to, że problem został potraktowany poważnie przez służby.


Prokuratura wszczyna postępowanie ws. numerów KW

Do złożenia wszystkich pięciu zawiadomień skłonił Waldemara Izdebskiego zupełny brak skutecznych działań prezesa UODO. Sprawy dotyczą portali służących do wyszukiwania i sprzedaży numerów Ksiąg Wieczystych, o których funkcjonowaniu prezes UODO był informowany.

„6 kwietnia 2020 r. Prezes UODO wydał postanowienie DKN.5112.13.2020 (…) zabraniające GGK publikowania numerów Ksiąg Wieczystych (…) w serwisie www.geoportal.gov.pl. (…) Następnie 24 sierpnia 2020 r. w tej sprawie została wydana przez Prezesa UODO decyzja DKN.5112.13.2020 (…) uznająca, że numery KW są danymi osobowymi (…) Wobec powyższych faktów, pomijając dyskusję nad słusznością tej decyzji, jest ona obowiązująca i jest oczywiste, że w zaistniałej sytuacji numerów KW nie powinny publikować także inne serwisy internetowe” – tłumaczył Waldemar Izdebski w uzasadnieniach do zawiadomień.
Jednocześnie były GGK wielokrotnie podkreślał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby uwolnienie numerów ksiąg wieczystych i publikowanie ich, w sposób cywilizowany, w rządowym portalu.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS