Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-17| Geodezja, Firma

Zarobki geodetów i kartografów 2022. Wyniki ankiety

Tylko 22% uczestników badania dotyczącego wysokości płac w branży geodezyjnej i kartograficznej jest zadowolonych ze swojej obecnej pensji.


Zarobki geodetów i kartografów 2022. Wyniki ankiety <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ankietę na Geoforum.pl w dniach 9–15 stycznia wypełniło blisko 900 osób.

Średnia miesięczna pensja wszystkich uczestników badania w 2022 r. wyniosła 5257 zł netto, a zatem w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem wzrosła o 18%. To niewiele mniej niż inflacja w grudniu ub.r. – jak podał Główny Urząd Statystyczny, wyniosła ona 16,6% w ujęciu rok do roku. Z kolei przeciętne wynagrodzenie w Polsce w drugim kwartale 2022 r. sięgnęło około 4530 zł netto.

Duże różnice w zarobkach w dalszym ciągu widać w podziale na płeć. Mężczyźni w branży geodezyjnej i kartograficznej (73% uczestników badania) w 2022 r. zarabiali średnio 5778 zł, a kobiety (27%) – 3886 zł.
Sporo niższa od średniej jest mediana wynagrodzeń. Dla wszystkich ankietowanych wyniosła 4000 zł, dla mężczyzn – 4250 zł, dla kobiet – 3500 zł.

Wśród uczestników badania najwięcej było osób:
• z wyższym wykształceniem – 89%;
• o stażu pracy powyżej 5 lat – 72%;
• nieposiadających uprawnień zawodowych – 66%;
• pracujących w sektorze prywatnym – 79%;
• zatrudnionych na umowę o pracę – 71%.

Szczegółowe wyniki ankiety wraz z wybranymi komentarzami jej uczestników przedstawimy w lutowym wydaniu GEODETY

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS