Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-19| Geodezja

Zarobki geodetów i kartografów 2021. Wyniki ankiety

Znamy już wyniki ankiety dotyczącej wysokości płac w branży geodezyjnej i kartograficznej. W dniach 10–16 stycznia na Geoforum.pl wypełniło ją aż 1397 osób – o ponad pół tysiąca więcej niż w 2018 r., kiedy przeprowadziliśmy poprzednie badanie.


Zarobki geodetów i kartografów 2021. Wyniki ankiety <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Biorąc pod uwagę różne kryteria podziału, wśród uczestników badania dominowały osoby:
• z wyższym wykształceniem – 89%;
• o stażu pracy powyżej 5 lat – 64%;
• nieposiadające uprawnień zawodowych – 74%;
• pracujące w sektorze prywatnym – 80%;
• zatrudnione na umowę o pracę – 73%.
• mężczyźni – 68%.

Średnia miesięczna pensja wszystkich uczestników badania w 2021 r. wyniosła 4446 zł netto (kobiety – 3378 zł, mężczyźni – 4955 zł). Mediana wynagrodzeń to z kolei 3500 zł (kobiety – 3000 zł, mężczyźni – 3800 zł).
W badaniu z 2016 r., kiedy ostatni raz pytaliśmy o pensje netto, średnie wynagrodzenie wszystkich ankietowanych sięgnęło zaledwie 2391 zł (mediana: 2000 zł).
Dla porównania dodajmy, że według GUS przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2020 r. wyniosło około 3730 zł netto, a przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w październiku 2021 r. – 4260 zł netto.

Mimo wzrostu płac w ostatnich latach, 78% badanych określiło swoje obecne wynagrodzenie jako niesatysfakcjonujące. Jest to wskaźnik nieznacznie wyższy od tego z 2018 r. Wtedy niezadowolonych było 77% ankietowanych.

Szczegółowe wyniki ankiety wraz z wybranymi komentarzami jej uczestników przedstawimy w lutowym wydaniu GEODETY

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS