wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-19| Geodezja

Ile zarabia geodeta? - wyniki ankiety

Dziś o północy zakończyliśmy ankietę dotyczącą wysokości płac w branży geodezyjnej i kartograficznej. Wzięło w niej udział prawie 1000 osób!


Ile zarabia geodeta? - wyniki ankiety

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie netto (w ostatnich 12 miesiącach) dla wszystkich ankietowanych wyniosło 2391 zł (średnia arytmetyczna ze wszystkich ankiet). Wśród nich dominowały osoby zatrudnione w sektorze prywatnym, ze stażem pracy poniżej 10 lat i nieposiadające uprawnień zawodowych. Jedynie 16% biorących udział w ankiecie jest zadowolonych z wysokości swojej pensji.

Procent ankiet Przeciętne miesięczne wynagrodzenie netto w ostatnich 12 miesiącach [zł]
Płeć: mężczyźni 69 2545
kobiety 31 2041
Wykształcenie: średnie 8 2261
licencjackie lub inżynierskie 35 2178
magisterskie 56 2546
doktorat 1 2100
Miejsce zatrudnienia: sektor prywatny 83 2389
administracja rządowa 4 2531
administracja samorządowa 11 2332
uczelnia lub instytucja naukowa 2 2538
Staż pracy:
do roku 13 1573
1-5 lat 43 2039
5-10 lat 27 2654
powyżej 10 lat 17 3491
Posiadam uprawnienia zawodowe: w jednym lub więcej zakresie 19 3460
nie posiadam 81 2144
Moje wynagrodzenie jest: satysfakcjonujące 16 3829
niesatysfakcjonujące 84 2109

Szczegółowe wyniki ankiety przedstawimy w jednym z najbliższych numerów GEODETY.

Spośród tych, którzy wypełnili ankietę i podali swoje dane adresowe, wylosowaliśmy 5 osób. Otrzymają one książkę Bogdana Grzechnika „Przepis na geodezję przyjazną gospodarce”.
Szczęście w losowaniu mieli:
Katarzyna Bosak, Biłgoraj;
Mariusz Kuracki, Wyhalew;
Łukasz Machalski, Kokotów;
Agnieszka Paciorek, Radzymin;
Mariusz Tomasiak, Lubartów.
Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Hmmmm Coś mi się wydaje że ci co naprawdę zarabiają nie mają czasu na wypełnianie takich ankiet.
odpowiedz zgłoś
... Czyli przeciętne wynagrodzenie geodety to 3460 netto (jakieś 4900 brutto) więc powyżej średniej krajowej, o wiele więcej niż wynosi mediana. Oczywiście celowo nie nazywam pracowników bez uprawnień geodetami bo oni nie mogą w pełni wykonywac zawodu (teoretycznie oczywiście). Nie ma tragedii moim zdaniem. Każdy zawód inżynierski ma podobne lub nie wiele większe stawki w Polsce. Z kolei na Zachodzie wcale nie zarabia się tyle samo tylko że w euro.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Iść Geodeta zarabia 2 tysiunce dziennie. Tsy mapki po osiemset. Pozdrawiam wsystkich fantastów.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Czyli co To iść na tą geodezję, czy nie?
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Komentarz na koniec Tyle zarabia się na początku kariery na stawce.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
ciekawe ile zarabiają kartografowie. Szczególnie ci pracujący po nocach.
 5 
odpowiedz zgłoś
Majac własna firmę możesz ją rozwijać pracując przy kurach tylko się rozpijesz :)
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
dzień pracy a dzień pracy wynosi 8 h ? :D , chyba bardziej 14 Pozdrawiam
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
minimalna płaca w Polsce to 88% twoich zarobków. Minimalna płaca w Holandii to 1500 Euro. Udział minimalnej pracy w twoich zarobkach w Holandii to 92%. Przykro mi straciłeś patrząc na koszty utrzymania.
 7 
 2 
odpowiedz zgłoś
zarobki w geodezji W czasie studiów geodezyjnych miałem własną firmę geodezyjna zarabiałem średnio ok. 2100zł miesięcznie. Miesiąc po obronieniu dyplomu wyjechałem do Holandii i pracuje w fabryce kur i zarabiam ok. 7200zł. Wniosek jest jeden szkoda było czasu marnować na studia. Czekam na poprawę w Polsce, ale czy się doczekam?
 2 
 19 
odpowiedz zgłoś
czyli co 5 lat zarabiasz 500zł więcej. To jak by co roku zarabiać o 100zł więcej. To daje już po 50 latach pracy ponad 5tyś zł! Nie ma co, idziemy w ilość w temacie geodezji
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Najniższa krajowa.... a reszta pod biurkiem....może ktoś wspomniał o tym w ankiecie....
 6 
 13 
odpowiedz zgłoś
bajbus nie sądziłem, że świadkowie jechowy dotrą aż tutaj.
 6 
 12 
odpowiedz zgłoś
. Lekarze pozdrawiają-2225 zł, 27 lat :D znajomi specjaliści z doktoratami (35 lat) zarabiają na etacie mniej niż 3000 zł. Wszędzie kupa jednym słowem.
 4 
 11 
odpowiedz zgłoś
a może ta grupa reprezentatywna to same niedorajdy, niedokształcone. Przecież samych uprawnionych jest około 30tys. 10 razy tyle pracuje w produkcji geodezyjnej. Powinno być minimum 50 tys. zgłoszeń. Ale może ci którzy się kształcą, są innowacyjni, biorą udział w prawdziwej geodezji walcząc z nią organicznie nie chcą mieć nic wspólnego z tymi, którym wystarczy garść niezrozumiałych przepisów, by ich rozpoznać. Bo po owocach się poznaje ludzi, a skoro ktoś się skarży na kiepskie owoce swojej pracy to może powinien zmienić coś w swoim życiu. Miałem nauczycielkę, która mawiała, " nie nauczyłeś się, to na rynek masło sprzedawać". Przestańcie się ludzie użalać. Zróbcie coś pozytywnego ze swoim życiem i zacznijcie zarabiać pieniądze jak inni.
 23 
 11 
odpowiedz zgłoś
do ert Startuj na urzędnika. Tu na forum jest pełno ogłoszeń do WINGIKA , GUGIKA i innych i jakoś pupy nie urywa.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe ile tutaj komentujący płacą swoim pracownikom...Pochwalcie się...Jakie pracownicy mają umowy, co z nadgodzinami, jakieś dodatkowe socjale...
 2 
 14 
odpowiedz zgłoś
. Adamie, a czy masz coś przeciwko staruszkom geodetom?
 9 
odpowiedz zgłoś
biorący udział nie zdziwiłbym się, gdyby biorący udział w ankiecie byli faktycznie reprezentatywną grupą, jeśli chodzi o uprawnienia. ile to pomniejszych firm (1-3 os.) geodezyjnych wykonuje całe prace, a potem zanosi dokumenty staruszkowi z uprawnieniami do podpisu? :)
 5 
 12 
odpowiedz zgłoś
miałem na myśli pomocnika murarza. Wybacz skrót myślowy.
 12 
odpowiedz zgłoś
Do knk Jak budowlaniec? No ciekawe. Budowlańcy zarabiają dużo więcej.
 14 
odpowiedz zgłoś
Hahahaha.... Polskiej nauki kwiat... Jeszcze więcej niedouczonych studentów, gotowych dopłacać przedsiębiorcy, tylko po to aby ten ich zatrudnił i aby mogli być dumnymi geodetami ;) Baba co psom sierść strzyże więcej wyciąga na miesiąc...
 17 
odpowiedz zgłoś
dalej róbcie mapy za 600 zł, wyszarpujcie od innych roboty tnąc ceny i wmawiajcie sobie, że jesteście "kimś". Sami jesteśmy winni degradacji tego niegdyś szanowanego i dobrze płatnego zawodu. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - dziś geodeta zarabia skandalicznie mało i traktowany jest jak każdy inny budowlaniec. Popsuć jest łatwo. Tylko jak teraz to naprawić?...
 27 
odpowiedz zgłoś
Zatem wyszło, że przeciętne wynagrodzenie geodety wynosi ok. 3336 brutto. 70% Polaków zarabia poniżej średniej krajowej, która wynosi ok. 4100 brutto. Zawód marzeń? :-) Nie dziwi wcale brak różnicy pomiędzy zarobkami techników i inżynierów, o to zadbały prywatne szkoły i szalone pędzenie "inżynierów". Bardzo za to ciekawe jest zestawienie zarobków pracowników sektora prywatnego z pracownikami administracji... Opłaca się dziś być urzędnikiem.
 3 
 23 
odpowiedz zgłoś
Dno geodezyjne Witam,Szanowni Państwo to tylko pokazuje skale problemu i na jakim dnie jestesmy.Zarobki jakie zostały zaprezentowane nie odbiegaja niczym od zarobków ludzi bez zadnego wyksztalcenia. Geodeci są poprostu robolami nie potrafiącymi sie cenić.Gdyby inżynierowie budownictwa zaprezentowali swoje zarobki - to oczy by nam zbielały.Pensja na poziomie 2300zł to jest pensja kazdej jednej sprzedawczyni w sklepie.Zastanówmy sie co robimy.
 2 
 32 
odpowiedz zgłoś
Udostępnić wszystkie dane Moglibyście udostępnić tabelę ze wszystkimi danymi. Każdy mógłby po swojemu zrobić sobie analizy. Średnia mówi niewiele. Dane i tak są zanominiowane.
 1 
 10 
odpowiedz zgłoś
Tylko 19% biorących udział w badaniu ma uprawnienia do wykonywania zawodu. Jeśli podobne wyniki dotyczą wszystkich wykonujących zawód geodety to trochę słabo. 4 na 5 geodetów pracowałoby bez uprawnień, czy w ankiecie wzięli udział głównie studenci, pomiarowi, asystenci i urzędnicy?
 11 
 15 
odpowiedz zgłoś
Reasumując wykształcenie niestety nie ma ogromnego znaczenia, miejsce pracy też, lepiej być mężczyzną, ważny staż, doświadczenie i uprawnienia. A i tak wypłaty nieporównywalne z cywilizacją.
 1 
 16 
odpowiedz zgłoś
Kryłow-Bradis A może podać wyniki zgodnie z zasadami rachunków wg Kryłowa-Bradisa? Bo takie zaokrąglanie to może całkiem zepsuć
 16 
odpowiedz zgłoś
29 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS