wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-24| Geodezja, Prawo, Instytucje

Skargi na pracowników MRiT przekazane do... MRiT

Szef Służby Cywilnej nie jest właściwy do oceny przebiegu postępowania konkursowego na stanowisko GGK – taką odpowiedź na swoje dwie skargi otrzymał dr hab. inż. Waldemar Izdebski. Sęk w tym, że były GGK zaskarżył nie przebieg naboru, a działania dwóch dyrektorów w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.


Skargi na pracowników MRiT przekazane do... MRiT

Pierwsza skarga dotyczyła dyrektor generalnej Anety Rożek, a druga – dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych Piotra Koszewskiego. Zarówno Aneta Rożek, jak i Piotr Koszewski wchodzili w skład zespołu przeprowadzającego nabór na stanowisko GGK.
W skargach Waldemara Izdebskiego znalazły się m.in. następujące zarzuty:
• przeciąganie procedury konkursowej – jak zauważył Waldemar Izdebski, od przesłuchania kandydatów do podpisania „Protokołu z przeprowadzenia naboru na stanowisko Głównego Geodety Kraju” upłynęło 134 dni;
• faworyzowanie Alicji Kulki, o czym ma świadczyć przyjęcie i ocenienie pracy konkursowej pt. „Koncepcja rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK”, która w 98% została skopiowana;
• złamanie Prawa geodezyjnego i kartograficznego (art. 6b ust. 11) polegającego na braku poinformowania o rozstrzygnięciu konkursu – wyniki naboru poznaliśmy dopiero po wręczeniu nominacji Alicji Kulce.

W odpowiedzi Szef Służby Cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański wskazał, że GGK nie jest stanowiskiem urzędniczym w służbie cywilnej, a zatem SSC jest właściwy do oceny przebiegu postępowania konkursowego na to stanowisko, w tym do oceny działań członków komisji konkursowej.
Poinformował też, że przekazał obie skargi do ministra rozwoju i technologii.

Otrzymawszy taką odpowiedź, Waldemar Izdebski natychmiast wystąpił z pismem o ponowne rozpatrzenie skarg. Zauważył w nim, że „wniesione skargi dotyczą nieetycznych i nieprofesjonalnych działań pracowników korpusu Służby Cywilnej, do których niewątpliwie należy Pani Aneta Rożek pełniąca funkcję Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pan Piotr Koszewski pełniący funkcję Dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych, natomiast konkurs na Głównego Geodetę Kraju jest tylko tłem ich działań”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS