Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-16| Geodezja, Instytucje

W odpowiedzi na skargę MRiT podtrzymuje, że nabór na GGK został przeprowadzony prawidłowo

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski otrzymał odpowiedź na wystosowaną przeszło miesiąc temu do prezesa Rady Ministrów skargę na ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę w związku z niedawno rozstrzygniętym naborem na stanowisko GGK.


W odpowiedzi na skargę MRiT podtrzymuje, że nabór na GGK został przeprowadzony prawidłowo

Przypomnijmy, że w piśmie do premiera były GGK podniósł sprawę przedstawionej w toku naboru przez Alicję Kulkę „Koncepcji rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK”. Waldemar Izdebski, który również startował w konkursie, nazywał opracowanie obecnej GKK „absolutnym plagiatem”. Zauważył, że, pomijając pierwszy rozdział, dokument ten zawiera „żywcem” przepisane akapity z kilku różnych pozycji. W związku z tym poprosił premiera o „podjęcie stosownych działań, bo jest niedopuszczalne, aby wysokiej rangi urzędnik państwowy dopuszczał się popełnienia przestępstwa plagiatu, które opisane jest w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.

Do tych zarzutów odniósł się Piotr Koszewski, dyrektor Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w MRiT, gdzie skarga została przekazana z prośbą o rozpatrzenie: „uprzejmie informuję, że nabór na stanowisko Głównego Geodety Kraju Minister Rozwoju i Technologii przeprowadził zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i procedurami".
Co ciekawe niemalże identyczną odpowiedź Geoforum.pl otrzymała już 1 sierpnia, gdy poprosiliśmy o skomentowanie sprawy plagiatu. Wygląda na to, że w ministerstwie przyjęto w tej kwestii jedną linię odpowiedzi.

Zdaniem Waldemara Izdebskiego przytoczone powyżej uzasadnienie nie można uznać za rozpatrzenie skargi, dlatego wystąpił do premiera o ponowne jej rozpatrzenie. W piśmie do prezesa Rady Ministrów zwrócił ponadto uwagę na nieprawidłowy przebieg procedury konkursowej. Zgodnie bowiem z art. 6b ust. 11 Pgik wyniki naboru na GGK powinny zostać opublikowane niezwłocznie po jego rozstrzygnięciu (na Geoforum.pl pisaliśmy już o tym TUTAJ). Natomiast, choć protokół z przeprowadzonego naboru został podpisany 4 kwietnia, wyniki konkursu poznaliśmy dopiero 27 czerwca – dzień po powołaniu Alicji Kulki na stanowisko GGK.
„W związku z powyższym proszę ponownie Pana Premiera o podjęcie stosownych działań do rozwiązania zaistniałej sytuacji, bo jest niedopuszczalne, aby taka sytuacja miała dalej miejscem a minister za nią odpowiedzialny udawał, że nie widzi żadnego problemu” – zakończył swoje pismo Waldemar Izdebski.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS