Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-01| Geodezja, Instytucje

MRiT komentuje sprawę plagiatu

Ponad dwa tygodnie czekaliśmy na komentarz Ministerstwa Rozwoju i Technologii w sprawie plagiatu, który zarzucono Głównemu Geodecie Kraju Alicji Kulce.


MRiT komentuje sprawę plagiatu
MRiT komentuje sprawę plagiatu <br />
Mail z MRiT
Mail z MRiT

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od skargi, którą 13 lipca były GGK dr hab. inż. Waldemar Izdebski wystosował do prezesa Rady Ministrów w związku z naborem na stanowisko GGK. W skardze tej zwrócił uwagę na przedstawioną przez Alicję Kulkę „Koncepcję rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK” – opracowanie obecnej GGK nazwał „absolutnym plagiatem”. Na dowód przytoczył pozycje, z których przepisane zostały całe akapity.

Redakcja Geoforum.pl zwróciła się do Ministerstwa Rozwoju i Technologii o komentarz w sprawie plagiatu 14 lipca. Wystosowaliśmy maila o następującej treści:
„Wczoraj (13 lipca) pan Waldemar Izdebski wystosował skargę do Premiera na MInistra Rozwoju i Technologii. Informuje w niej o plagiacie, którego miała się dopuścić Alicja Kulka, Główny Geodeta Kraju. Sprawa opisana jest tutaj: https://geoforum.pl/news/34030/waldemar-izdebski-do-premiera-obecna-ggk-dopuscila-sie-plagiatu
Bardzo proszę o odniesienie się to tej sprawy, o komentarz”.

Dziś (1 sierpnia) otrzymaliśmy z Biura Prasowego odpowiedź:

„MRiT przeprowadził nabór na stanowisko Głównego Geodety Kraju zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i procedurami”.

Warto zauważyć, że nie tak dawno resort rozwoju udzielił komentarza w tej samej sprawie dziennikarzowi portalu Interia.pl. Otrzymał on jednak w tej kwestii – o czym można się przekonać, czytając artykuł „Główna geodeta kraju oskarżona o plagiat w pracy konkursowej” – dużo obszerniejsze wyjaśnienia.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS