Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-22| Geodezja, Instytucje

Interia.pl o konkursie na GGK i plagiacie

Dzisiaj (22 lipca) w portalu Interia.pl ukazał się artykuł Jakuba Szczepańskiego dotyczący niedawno rozstrzygniętego konkursu na stanowisko Głównego Geodety Kraju oraz zarzutów o plagiat, z którymi mierzy się obecna GGK Alicja Kulka.


Interia.pl o konkursie na GGK i plagiacie <br />
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami

Przypomnijmy, że na Geoforum.pl o sprawie pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Wszystko zaczęło się od skargi, którą były GGK dr hab. inż. Waldemar Izdebski wystosował do prezesa Rady Ministrów w związku z naborem na stanowisko GGK. W skardze tej zwrócił uwagę na przedstawioną przez Alicję Kulkę „Koncepcję rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK” – opracowanie obecnej GGK nazwał „absolutnym plagiatem”. Na dowód przytoczył pozycje, z których przepisane zostały całe akapity.

W artykule na Interia.pl możemy przeczytać m.in., jak do zarzutów ustosunkowała się GGK Alicja Kulka i Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz jedna z osób, której artykuł skopiowano.

W zwiazku z tą sytuacją Waldemar Izdebski uruchomił też na Twitterze ankietę. Pyta w niej, czy wobec wykrycia plagiatu w pracy złożonej w konkursie na GGK konkurs powinien zostać unieważniony.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS