Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-14| Geodezja, Instytucje

[aktualizacja] Waldemar Izdebski do premiera: obecna GGK dopuściła się plagiatu

Były GGK dr hab. inż. Waldemar Izdebski wystosował do prezesa Rady Ministrów skargę na ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę w związku z niedawno rozstrzygniętym naborem na stanowisko GGK.


[aktualizacja] Waldemar Izdebski do premiera: obecna GGK dopuściła się plagiatu <br />
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami

W piśmie do premiera zwraca uwagę na przedstawioną przez Alicję Kulkę „Koncepcję rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK”, którą wczoraj (13 lipca) opublikowaliśmy na Geoforum.pl.
Waldemar Izdebski, który również startował w naborze, nazywa opracowanie obecnej GKK „absolutnym plagiatem”. Zauważa, że, pomijając pierwszy rozdział, dokument ten zawiera „żywcem” przepisane akapity z następujących pozycji: „Zarządzanie rozwojem organizacji w zmiennym otoczeniu”, „Teoretyczne aspekty zarządzania strategicznego w kontekście funkcjonowania podmiotów administracji publicznej”, „Wizja, misja, strategia”, „Kontrola wewnętrzna jako istotna funkcja zarządzania w jednostkach administracji publicznej” oraz „Strategia Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii”.
Ze wszystkimi tymi materiałami, z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami, można zapoznać się na blogu Waldemara Izdebskiego.
W związku z tym odkryciem byłby GGK prosi premiera o „podjęcie stosownych działań, bo jest niedopuszczalne, aby wysokiej rangi urzędnik państwowy dopuszczał się popełnienia przestępstwa plagiatu, które opisane jest w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.

Przypomnijmy, że nabór na stanowisko GGK ruszył 30 września 2022 r. Wystartowało w nim 6 kandydatów, z których warunki formalne spełniło 5 – dowiadujemy się tego z „Protokołu z przeprowadzenia naboru na stanowisko Głównego Geodety Kraju”, który redakcja Geoforum.pl otrzymała z MRiT.
Oceny formalnej dokonał specjalny zespół powołany przez ministra, w którego skład weszli: dyrektor generalna MRiT Aneta Rożek, dyrektor Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych MRiT Piotr Koszewski, dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT Adam Baryłka oraz zastępca naczelnika w Departamencie Jednostek Nadzorowanych i Podległych MRiT Monika Błaszczyk.
Następnie (w dniach 16 i 21 listopada 2022 r.) odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, po których zespół, w drodze dyskusji, dokonał oceny poszczególnych kandydatów. W wyniku tej oceny wyłonił dwie osoby – Alicję Kulkę i Sebastiana Ptaka – które przedstawił ministrowi technologii i rozwoju.
„Protokół z przeprowadzenia naboru” został zaakceptowany przez członków zespołu 4 kwietnia 2023 r., jednak wyniki jego pracy – nazwiska wskazanych kandydatów – poznaliśmy dopiero 27 czerwca. Dzień wcześniej (26 czerwca) premier zdążył już powołać Alicję Kulkę na stanowisko GGK. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

AKTUALIZACJA z 19 lipca
Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych Waldemar Izdebski, skarga, którą wystosował do premiera, została przekazana do Ministerstwa Rozwoju i Technologii z prośbą o rozpatrzenie.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS