Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-28| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nowe informacje ws. naboru na GGK

Właśnie poznaliśmy nazwiska 2 kandydatów na stanowisko GGK, którzy zostali przedstawieni ministrowi. Nie - to nie żart ani pomyłka.


Nowe informacje ws. naboru na GGK <br />
Nowa GGK Alicja Kulka odbiera nominację
Nowa GGK Alicja Kulka odbiera nominację

Dopiero wczoraj (27 czerwca) o godz. 16.52 w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja o wynikach naboru (nazwiska kandydatów) na stanowisko głównego geodety kraju. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej minister rozwoju i technologii wręczył już nominację nowej GGK Alicji Kulce.

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko głównego geodety kraju ruszył 30 września 2022 r. Jak udało się dowiedzieć Geoforum.pl, wystartowało w nim 6 osób, w tym były GGK Waldemar Izdebski, który sam o tym poinformował.
Zgodnie z Pgik nabór przeprowadza zespół powołany przez ministra właściwego do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Do jego zadań należy ocena wiedzy i doświadczenia osób startujących w naborze, a także wyłonienie spośród nich nie więcej niż 3 kandydatów. To z nich następnie minister wybiera nowego GKK. Co ważne, wyniki naboru (nazwiska wybranych kandydatów) ogłasza się niezwłocznie przez umieszczenie informacji w BIP-ie urzędu oraz BIP-ie KPRM (art. 6b, ust. 11 Pgik).
Na usta zatem ciśnie się jedno pytanie: Czy publikację wyników naboru już po wręczeniu nominacji nowemu GGK można uznać za spełnienie warunku „o niezwłoczności”?

W przypadku dwóch poprzednich konkursów na stanowisko GGK wyglądało to zgoła inaczej.
• W grudniu 2016 r. poznaliśmy wyniki naboru (zespół wskazał ministrowi Grażynę Kierznowską i Beatę Matysek), a w maju 2017 r. Grażyna Kierznowska została powołana na stanowisko GGK.
• W kwietniu 2018 r. poznaliśmy wyniki naboru (zespół wskazał ministrowi Waldemara Izdebskiego), a w czerwcu 2018 r. Waldemar Izdebski został powołany na stanowisko GGK.

Na koniec jeszcze informacja o wynikach ostatniego naboru. Zespół przedstawił ministrowi rozwoju i technologii:
Alicję Kulkę – od 26 czerwca już GGK;
Sebastiana Ptaka – naczelnika Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Gliwicach, geodetę miejskiego, przewodniczącego Komisji Geodezji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej Związku Miast Polskich.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS