wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-04-25| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Waldemar Izdebski wygrał konkurs na GGK

Zwycięzcą naboru na głównego geodetę kraju został Waldemar Izdebski – prezes stołecznej firmy Geo-System oraz wykładowca Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.


Waldemar Izdebski wygrał konkurs na GGK

Został on wskazany przez zespół powołany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju spośród pięciu kandydatów. Oprócz niego swoje aplikacje w naborze na GGK złożyli:
• Jacek Jarząbek – wiceprezes szczecińskiej firmy Geomar, zastępca głównego geodety kraju w latach 2008-2016,
• Karol Koss – geodeta powiatowy w Bytowie,
• dr Tomasz Nałęcz – pracownik Państwowego Instytut Geologicznego, były dyrektor ds. geoinformacji w PIG,
• dr hab. Radosław Wiśniewski – dyrektor Departamentu Polityki Geoinformacyjnej w Ministerstwie Cyfryzacji, przewodniczący Rady IIP, do 2017 r. dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Rozstrzygnięcie naboru nie oznacza, że Waldemar Izdebski jest już formalnie nowym GGK. Jego kandydatura musi jeszcze zostać zaakceptowana przez ministra inwestycji i rozwoju oraz premiera.

Zauważmy, że wynik naboru pokrył się z głosowaniem czytelników Geoforum.pl. Spośród pięciu wyżej wymienionych kandydatów najwięcej głosów (44%) zebrał właśnie Waldemar Izdebski.

Przypomnijmy również, że cały czas toczy się nabór na dwóch zastępców GGK. Na razie wiemy jedynie, że w jego trakcie złożono 8 aplikacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. dopiero początek, takich cyrków będzie więcej, brak rąk (i głowy) do pracy będzie dotykał coraz mocniej administrację geodezyjną

Plock Zapraszamy do UM Plock do Wydzialu Geodezji. Jest tu nowoczesny sposob zarzadzania???? w lipcu 3 osoby z osrodka odchodza na emerytury, a nabory jeszcze nie ogloszone. My geodeci jestesmy przerazeni???? dalej nie ma geodety powiatowego tylko cyrk. Osoba, ktora ma powierzone obowiazki Geodety Miasta jest figurantem I opracowuje zgloszenia jednoczesnie podlega pod kierownika osrodka...Czy ktos w calej Polsce widzial taki cyrk? ????????Nie ma z Kim rozmawiac. Ci co maja olej w glowie uciekaja na emerytury......

To był właśnie błąd ministra, że nie położył ich obok tej piaskownicy. Byłaby szansa. :)

... podobało mu się na pikniku , ale czy podpisał kwity?

oho, Premier zabrał się za geodezję. http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/image/0005/9 3659/varieties/gallery_large.jpeg

w przypadku pani Kierznowskiej były dwie kandydatki więc oczywiste że trwało to dłużej. Tutaj mamy jednego kandydata który podlega zatwierdzeniu przez ministra i powołaniu przez premiera. Oczywiście pod pewnymi warunkami które w części już tu opisano. Natomiast brak GGK oznacza że nikt nie koordynuje na poziomie centralnym działalności państwa w zakresie geodezji. Ze względów ustawowych to GGK jest właścicielem pewnych tematów i używa GUGiKu do pomocy przy ich wykonywaniu. Również wybór zastępców wymaga powołania GGK. Przekazanie z powrotem zadań z zakresu IIP bez powołania GGK spowoduje dalszy marazm w tej kwestii. Osoby na poziomie dyrektorów departamentów nie są bowiem zgodnie z ustawą partnerem dla innych organów tylko osobami wykonującymi zadanie zlecone przez GGK. Warto więc może by było więc podjąć decyzję albo powołujemy albo słuchamy niektórych i nie powołujemy.

@ness Panie Kierznowska czekała na nominacje od 13 stycznia 2017r. do 22 maja 2017r., więc miesiąc to krótko. Oby nowy GGK tyle nie czekał, bo nie będzie już czego w geodezji naprawiać! Co najwyżej zgasi światło na Wspólnej.

No i miesiąc prawie mija, a tu "cóś" premier się nie kwapi... O co kaman? Myślą, jak tu się wywinąć z konkursu i zastąpić jakimś partyjnym działaczem? ;-)

Musiałbyś się nazywać geomelisa albo geoloxon. Miłego weekendu.

@megafon A kto nie wytrzymuje ciśnienia? Może pomogę?

panie Waldemarze pan przyjdzie do tego GUGiKu bo niektórzy tam już ciśnienia nie wytrzymują. :)

Statystyki geoportalu znajdziesz na widok.gov.pl liczone są w mln odsłon na rok. W razie pytań jakaś kreowane na pewno możesz zapytać pana dyrektora Wiśniewskiego. ;)

... pierwszy lepszy nazwa_gminy.e-mapa.net: Warstwy Geoportalu wykorzystywane: ortofotomapa, cieniowanie, osnowa geodezyjna, działki (lpis?) budynki, Obwody i rejony statystyczne, mapy tematyczne. Chyba uzbierało się trochę więcej niż 3... Do tego dochodzą usługi (wms) związane z innymi dziedzinami centralnymi jak bank danych o lasach czy narodowy instytut geologiczny.

nie spodziewałem się co prawda szybkiej odpowiedzi, ale rozumiem, że obecnie kierownik projektu szuka statystyk kto z czego korzysta, żeby zaraz nam tu błysnąć czołem. Czekam więc na te 3 cud-usługi. A finansowanie przez podatników to też świetny temat dla Pana Waldemara, On jak mało kto wie, że podatnicy świadomie nie finansują bubli. Inna sprawa z geoportalem, który jest bublowaty, a podatnicy nawet nie wiedzą, ile na niego wyłożyli. Za te ponad 100mln zł to systemy w powiatach mogłyby funkcjonować kilkanaście lat. A tak mamy pana hahaha i statystyki użycia usług przez partnerów.

hahaha nie znam dobrych opinii o usługach geoportalu. Ale pytanie o trzy konkretne usługi, z których korzysta GS jest zasadne - skoro tak tu walczysz o wizerunek to może warto teraz się wykazać? Podpowiem - pierwsza usługa to pewnie słynne orto wms. A reszta?

Ludzie to liczba mnoga od człowieka. Interesami uszedł natomiast w pierwotnej postaci tego słowa to podatnicy którzy utrzymują i geoportalu i Geo-System. Ostatnio nieco wyłączono to słowo, podobnie zresztą jak i słowo innowacyjność. Nie zrozumiałeś że gs bazuje na usługach między innymi geoportalu bo napisałeś całkowicie odwrotnie :):)

a ci mnóstwo ludzi to kto to jest? Interesariusze i nasi partnerzy w powiatach?

ale na co mi statystyki z geoportalu pytam które trzy usługi państwowe portale geosystem tak wykorzystują, że dzięki nim błyszczą? Sratystyki geoportal zostawimy sobie na deser tej dyskusji bo na pewno Pan Waldemar zechce się dowiedzieć jak są kreowane :))

Zajrzyj sobie na statystyki to zobaczysz czego to ludzie najchętniej używają chociażby z wms. Zapraszam na geoportal.gov.pl zakładka uslugi tam możesz znaleźć nieco więcej niż 3. A jak się nazywa usługa która serwuje Geo-System z danymi adresowymi i w ilu krajach funkcjonuje ? Takie kontrpytanie odnośnie standardów. :):):)

hahaha które konkretnie państwowe usługi? wymień trzy.

To ciekawe bo znam mnóstwo ludzi którzy sobie chwalą te usługi. Natomiast cudownie zrobione zdjęcia i orto schowane na dyskach których nikt nie widział a które podobno są cudowne i wspaniale mnie nie biorą. Bo widzisz w przeciwieństwie do geoportalu nie mogę z nich skorzystać. Nie mam żadnego kompleksu uświadamiam panu prezesowi jak to jest być krytykowanym i będę to robił tak długo jak on krytykował wszystko. Jego portale używają mnóstwa różnych usług państwa nie tylko orto. Zobaczymy jak sobie bez nich poradzi.

drogi kolego zwracamuwagę na problem ortofotomapy który poruszyłeś i podtrzymuję tezę że to z geoportalu już 5 lat temu przestało spełniać swoją rolę i nie jest już żadnym argumentem na plus. Jest miejsce na rynku dla aktualniejszych, dokładniejszych i dr facto tańszych zobrazowań. Ty natomiast musisz widzę najpierw wyleczyć kompleks Izdebskiego aż zaczniesz trzeźwo myśleć. A Pan Waldemar niech też to weźmie pod uwagę, że zaraz w geoportalu nie będzie nic ciekawego. EOT z mojej strony

Masz racje pan Waldemar powinien zamówić orto dokładniejsze i aktualniejsze do swoich portali. To skandal żeby używać tak starego orto. To czekam na nowe orto na portalach Geo-Systemu. Oczywiście bezpłatnie dla państwa. Pan Waldemar od zawsze na to naciskał.

. chyba hahaha się myli, bo wychodzi na to, ze ortofotomapa z geoportalu jest receptą na całe zło geodezji. Gdyby tak było, to miasta same by nie kupowały orto aktualniejszego, dokładniejszego i zgodnego z własnymi wymaganiami. Polecam weryfikację samozadowolenia.

tylko kto jej będzie wtedy wms dostarczał. Te bieda portaliki świecą światłem odbitym serwerów państwa np wms orto z geoportalu. Emuia prawie pada jak się jej zapytać o dane dla gminy. Pan Waldemar pojedzie do Brukseli i wdroży standard pliku map jako format europejski ? :):):)

dlaczego by nie? Władza stawia na nacjonalizację to może firma zmieni się w państwową agencję geoinformatyczną.

A szerzej jak to nazywasz bzdury opisane są w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Dzień powołania z funkcją w zarządzie spółki kończy się automatycznie odwołaniem. Oczywiście mozna założyć że państwo nie wykupi udziałów w Geo-Systemie bo to by dopiero był news :):)

KRS informuje o tym że pan Waldemar pełni funkcję która wyklucza jednoczesne bycie GGK. I nie może być powołany na GGK jednocześnie pełniąc funkcje prezesa spółki prawa handlowego.

Bzdury A co tu zmienia lub nie zmienia KRS ? Czy zmiana w KRS wyłączy myślenie i troskę o firmę która się pewnie ze 25 lat budowalo? Żarty sobie stroić koledzy i koleżanki

nie trafiłeś, ale czekam czy odwagi panu Waldemarowi wystarczy porzucić własną firmę. A może to tylko wygodny pretekst żeby nie rozstrzygnąć tego postępowania ? :)

oO kontroling = monitoring, czyli jak rozmawiać samemu ze sobą w praktyce :P

Jak pan Waldemar znajdzie w sobie pokłady odwagi żeby porzucić firmę to pogadamy. Na razie jest w KRS. Oznacza to że nie może prawnie zostać powołany na stanowisko GGK.

problem kontroling a znajdziesz w sobie wewnętrzne pokłady odwagi żeby te listy otwarte pisać?

@Monitoring a ja będę pilnował, aby każde potknięcie było precyzyjnie odnotowane i nagłośnione. Tak jak Pan WI się czepiał wszystkiego, to teraz przyjdzie czas na rewanż.

uśmiechnę się i popatrzę jak się pogrąża. Teoretycznie i praktycznie. Na tym stanowisku po prostu obecnie nie można wygrać. :):)

wybacz są dwie opcje. Albo startowałeś i nie wygrałeś albo jesteś teoretykiem w temacie. Tak czy inaczej nie sadze abyśmy się znali więc nie czuję się kolegą, nawet moralnym. Jest trzecia opcja, że aplikowałem na zastępcę a w konkursie nie poszło jak trzeba. O Panu Waldemarze słyszałem owszem, że interpretuje prawo , ale nikt nie imputował, że je łamie.

kolego skoro pan Waldemar tak głośno krzyczał o prawie i sprawiedliwości to oczywiste jest że jako pierwsze będzie to miało zastosowanie do niego. To samo tyczy się krytyki działań GUGiKu oczywiście po kilku miesiącach "władztwa" nad GUGiKiem. Kto sieje wiatr zbiera burzę.

monitoring zapewne do ostatniego dnia nie zmienią nic, żebyś robił ruch na witrynie MS ;)

Tylko wtedy jak powołać kogoś kto jest w KRS. Impas.

Jeszcze nie został GGK, a z czegoś na razie musi żyć.

Ciągle jest w KRS czyli rozumiem powtarzamy nabór ?

wszyscy komentatorzy ns geoforum już biegną cię przekonać. Powodzenia :-))

Waldek ( znamy się to po imieniu ) Waldek jest teoretykiem. I tyle w temacie. Szanuję Jego zapał, ale system który stworzył też jest baaaaaardzo teoretyczny. A podejście do wielu tematów też takie trochę oparte na szarży bez pomysłu na całość. Bardziej widzę tu "plusy ujemne" jak "plusy dodatnie". Przekonajcie mnie, że się mylę. Bardzo tego potrzebuję. Pozdro

Jeśli Panu Waldemarowi uda się zrobić 10% więcej od poprzedników to będzie to i tak jego sukces. Ja życzę 50% więcej, dla wspólnego dobra.

GGK nie jest od rozliczania poprzedników tylko od wykonywania zadań. Poprzedników może rozliczyć może np NIK.

do GGK Na pewno rzecza do zalatwienia jest okres szkodliwej i destrukcyjnej dzialalnosci Jabłonowskiej - zwrot nagrod, ktore sobie i swojej ekipie przydzielila po 3 miesiacach chaosu. Prosze tego dopilnowac bo za chwile ktos sie tego dopatrzy i bedzie afera medialna jak z nagrodami dla ministrów. Ministrowie ipo 60 czy 70tys za rok a Jablonowska z ekipa po 30 za 3 miesiące podobno !!!

Raczej niektórzy w GUGIKu myślą czym tu zająć pana Waldka żeby pan Waldek nie zajął się nimi. Także kuglarstwo, żonglowanie i inne sztuki znane z zakończenia projektu geoportal znów w modzie

witamy w GUGiK To pewnie Pan Marek wyłączył geportal, aby miło powitać Pana Waldka w GUGIKU:-)

Geoportal też chce odpocząć. W końcu długi weekend. Rzeczy do załatwienia jest duuuzo więcej. Systemów z problemami również.

geoportal padł! Panie Waldku geoportal nie działa, czy może Pan coś z tym zrobić?

Gratulacje Panie Waldku Jak Pan widzi duzo przed Panem. Jak połączyć sprawy administracji z wykonawstwem? Niby wszyscy po tych samych szkolach, a rozne punkty widzenia. Czy ma Pan tyle determinacji? Ja wierze, ze tak. Jeszcze raz gratuluję.

do narzekaczy A ja Państwa podsumuję bardzo prosto. Jakby u nas nie było, i tak będziemy narzekać - tacy z nas ludzie. Polecam rzucić okiem na Przegląd Mierniczy z 1924 roku :) https://imgur.com/a/2R5P9kU

geo2 Bzdury wypisujesz geo2. Pełna komuna, sam czyli na koszt podatnika, a gdzie obowiązki właścicieli? Wektoryzacja jak sama nazwa wskazuje wykonywana jest na podstawie i oparciu o materiał analogowy. To Tobie podobni przekazują w pracach geodezyjnych radosną twórczość, która z geodezją i praktyką zawodową nie ma nic wspólnego, jak to tępić skoro dzisiaj tylko weryfikacja? Siejesz defetyzm i populizm. Efekty tych działań populistycznych widać na co dzień. Niejeden już zbił niezły kapitał polityczny. Pewnie chcesz być następny?

Ten cytat to obowiązujący stan prawny. Chcecie coś zmienić zmieńcie ustawy i rozporządzenia. GGK jest na to za krótki. Nie będzie wykonywał prawa scigna go instytucje które tak ochoczo napuszczal jeszcze niedawno na innych.

@praktyk Niech sobie nawet te bazy istnieją, ale żeby ich aktualizacja odbywała się z inicjatywy i na koszt prowadzącego. Nie pisz bzdur, ze mapy skażone tylko wynikiem kalibracji bo z praktyką nie masz nic wspólnego :)))))

I wyszlo to jest to o czym pisalem, Zenada 3. Geodezyjne pomiary kartometryczne związane z  pozyskaniem danych określających położenie i kształt szczegółów terenowych I i II grupy objętych bazami danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a i 1b ustawy, stosuje się w przypadkach, gdy w PZGiK brak jest danych pozyskanych w wyniku geodezyjnych po- miarów terenowych lub fotogrametrycznych, a prze- pisy wydane na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 7, 9 i 10 i ust. 1a oraz art. 26 ust. 2 ustawy dopuszczają wyko- nanie takich pomiarów.

Śmieci są zamawiane przez Służbę Geodezyjną O jakich śmieciach Pan Piszczek napisał? "Sklikanie" map, to nic innego jak obraz analogowych map. Są skażone tylko i wyłącznie wynikiem kalibracji i ewentualnej dokładności wektoryzacji zależnej od skali. Utworzenie wektorowych map bezpośrednio z danych źródłowych to przedsięwzięcie nad wyraz kosztowne i czasochłonne. Do wprowadzania i weryfikowania danych źródłowych dla poszczególnych działek ewidencyjnych trzeba wykorzystać prace geodezyjne, zgłaszane dla tych obiektów. Udostępniane dane wektorowe mapy w formie wyplotów nie powinny posiadać skal innych niż oryginały. Zastąpienie danych z dygitalizacji to kolejny proces jaki powinien dotyczyć pzgik. Nie od razu Kraków zbudowano. Co do służby geodezyjnej i kartograficznej vel administracji geodezyjnej i kartograficznej znajdziemy wyjaśnienie w Pgik. Nie piszmy bzdur bo to populizm.

Cudowny wręcz przykład. Opis działania Wód Polskich po pierwszym miesiącu: http://tnijurl.com/1728b106dfbe/, opis działania Wód Polskich po drugim miesiącu: http://tnijurl.com/dacedfbed183/ - tak, tak panie Leszku tak wyglądają nieodpowiedzialne decyzje w praktyce.

Śmieci są zamawiane przez Służbę Geodezyjną Przecież to wy służby powiatowe zamówiliście sklikanie map analogowych i wprowadziliście do zasobu. To wy zamówiliście modernizacje egib gdzie greanice były ustalane w świetlicach OSP. To wy powiatowi zmuszacie do rezerwacji numerów działek a potem wprowadzacie zmiany tworząc dziury w numeracji. I w końcu to wy powiatowi weryfikujecie te śmieci i je przepuszczacie. To od służb powiatowych zależy co dostaje się do powiatowego zasobu i od nich zależy jego stan. Wykonawcy robią tylko to co wy im nakazujecie zrobić w trakcie weryfikacji. Tylko jeden wingik wykazał w jednym powiecie, że 75% weryfikacji była błędna. I co? A nic władca powiatu odpisał, że według jego wiedzy jest wszystko ok. No bo kto powiatowym może cokolwiek zrobić? Jedyne wyjście to takie gospodarstwo państwowe Geodezja Polska, wzorem https://wodypolskie.bip.gov.pl/ Nowy GGK ma pole do popisu.

Skąd to wiesz? Piszesz bzdury. Ja dostarczam informacji o najwyższej wartości. I nie jestem roszczeniowy, niczego od ciebie nie chcę poza tym żebyś zostawił mnie w spokoju i nie wciskał mi mapy która nie tylko do niczego mi nie jest potrzebna ale nawet wprowadza mnie w błąd.

Ty dostarczasz śmieci. Jesteś więc śmieciarzem. Do tego roszczeniowym.

Pośmiałeś się... ok. A teraz mi odpowiedz na pytania jeśli masz coś sensownego do powiedzenia. Sprzedajesz śmieci, dostajesz za darmo śmieci - to chyba dobre określenie dla misji państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego? Prawda? :-D

hahaha I nie pisz mi że te śmieci produkują geodeci bo mnie akurat to nie interesuje. Napisał geodeta.

Geodeto ze starostwa... co z tego że ja robię opracowanie w postaci mapy wektorowej jak moje starostwo nie jest w stanie dołączyć do niego klauzul które to samo starostwo wymaga potem na etapie pozwolenia na budowę (inny wydział). Chcecie żeby budować cyfrowe bazy danych sami nie dorośliście do nowych uwarunkowań. No i co mi z tych waszych cyfrowych danych jeśli nie bierzecie za nie odpowiedzialności. I nie pisz mi że te śmieci produkują geodeci bo mnie akurat to nie interesuje. Jeśli państwo nie potrafi stworzyć wiarygodnych baz danych to niech nikogo nie zmusza do korzystania z tego co ma. O ile wiem istnieje równość podmiotów wobec prawa. Jeśli śmieci mogą sprzedawać w majestacie prawa starostwa to czemu nie mają do tego prawa geodeci względem starostwa? Tym bardziej że te dane zabierane są za darmo. Do relacji geodetów z ich klientami się nie mieszajcie bo to nie wasza działka. Nie jesteście stroną w relacjach cywilno-prawnych to nikt i nic nie daje wam do tego prawa.

@Żenada No niestety ale Geodeci sami wolą by czasy analogów nigdy nie odeszły, bo dziki nim mogą nadal ściemniać i nikt ich nie przyłapie. Nie ma takiej mocy by na analogu wszystko wyłapać. Prawie 8 lat obowiązywania gniota, ponad 2 lata obowiązywania nowego EGiB-u, GESUT-u i BDOT-u a ze świecą szukać Wykonawców, którzy w swoich opracowaniach stosują się do tych rozporządzeń w całości. Przepisy są jakie są i wszyscy musimy je stosować. Ps. Gratuluje Panu Waldemarowi wygrania konkursu. Ciekawi mnie czy uda mu się coś zmienić na lepsze w tej branży. Oby...

A świstak nadal zawija w te sreberka... Idziemy dalej...po raz 112

Żenada to to co zrobiliście z powiatową geodezja. Zeszmaciliscie geodetow. Wprowadziliscie przepisy, które są stosowane wyrywkowo i uznaniowo. Każdego dnia wstajesz i dowiadujesz się czegoś nowego np. Standardy geodezyjne.Jak to jest, że tyle lat upłynęło od ich wprowadzenia a tylu geodetow ma z nimi problemy?

Chyba żenada ? Nikos na zastępcę !!!! Lepszego klakiera ze świecą szukać. Ale teksty wzniosłe i górnolotne. Piułsudski nam wrócił na kasztance !

To jest sen, bo jest nie możliwe aby bylo zielone swiatlo dla geodezji Chciałbym pogratulować wyboru, jak mówisz jesteś trudnym człowiekiem, ale ta trudność jest Twoja siłą na tym stanowisku. I te komentarze mowia, że geodeci poczuli wiatr w żagle. Ty dajesz nadzieję na szacunek dla zawodu geodety. Dzisiaj mogę podnieść z dumą głowę, wiem że wraca szacunek dla zawodu geodety. Życzę sukcesów i pozdrawiam.

to już kolejny zakup w tym roku kolejnych aplikacji dla tego samego wydziału.

Piesku chyba po to są te wszystkie systemy żeby nie kupować aplikacji pudełkowych. Chyba że one wystarczą zamiast tego całego SIG

kotek zakup kilku programów za 77 tysięcy to nie taka straszna sprawa

Profesorze ...odwagi i wytrwałości.pozdrawiam serdecznie

a zanim pan Waldemar obejmie urząd, myszki w GUGiKu puszczają sobie kolejne przetargi.......

103 Spóźniłem się ;)

101 Byle do przodu

101 komentarz i też gratulacje. Trzymam kciuki!

100 komentarz GRATULACJE

99 gratulacje :)

Oby tylko nie skończył jako Waldemar Wygnaniec.

GGK odnowiciel czy krzywousy? Ma WI szanse zaorać korupcyjno-rozdawniczy układ PODGiKowo wykonawczy i zaproponować centralny system służący interesom Państwa a nie geositwy. Panu WI życzę odwagi w walce z układem. Pisz Pan dalej listy otwarte do premiera tylko teraz pisz jak to faktycznie wygląda.

Hura Już niedługo 100 postów

nadzieja w narodzie odżyła na koncert Życzeń. Jest dobrze:)

wizja to nieco mało. Na tym poziomie powinien mieć już strategię i jakieś wariantowe plany jej wdrożenia. Jak będzie w KRS tak jak jest obecnie na dzień powołania to będzie to plan jednodniowy.

Zakładam że Pan Izdebski ma jakąś wizję. Podkreślam jakąś... Byle by była i jasno była sprecyzowana. A nie mielenie nogami jak było do tej pory. A jeżeli machina GUGiKowanie sprosta tej wizji mam nadzieję że Pan Izdebski będzie miał j..a i wycofa się z honorem a nie będzie trwał , trwał, trwał . Jak poprzedni

Do seant Wujek dobra rada niech to szlag Anioł cie nawiedzil w nocy i podyktował te przykazania ? Trzeba było złożyć kwity wygrać i realizować te bzdury które wypisujesz ! Odczep się i zniknij stąd proszę !

Dodam jeszcze tylko do twoich postulatów że musi sprawić też żeby wszystkim geodetom pachniały nogi po dniu pracy. Duże oczekiwania to duże rozczarowanie na końcu.

Program nowego GGK. 1. Uwolnić dane geodezyjne, aby służyły Polakom i znieść licencje. Wstydliwa jakość danych nie zasługuje na to żeby ktokolwiek za nie płacił. Gdy lud zacznie używać danych i zobaczy co jest w zasobach - jakość danych szybko się poprawi pod naporem rynku. 2.Wprowadzić żelazne, niezmienne standardy informatyczne, których wszyscy będą przestrzegać bezwzględnie. Skończyć z wieloznacznością, wariantowością i dowolnością rozwiązań technicznych. Praca geodetów będzie wtedy tania i przydatna dla gospodarki. 3. Zwolnić 50 % służby geodezyjnej. Ci co pozostaną zmuszeni zostaną do podniesienia jakości swojej pracy, skupią się na swoich obowiązkach służbowych, zautomatyzują procesy, nie będą mieli czasu na prywatne fuchy... 4. Rozwiązać księstwa WINGiK-owe a książęta zastąpić egzekutorami którzy wymuszą realizację obowiązków w PODGiK. Zakończyć tłumaczeniem, że za stan ewidencji odpowiedzialny jest Carski czy Austriacki zaborca. Wszak 100 letni okres rękojmi za ich pracę już mija w tym roku.

Zadanie dla Heraklesa potrzeba herosa, który zamiast doznawać upokorzeń na stanowisku GGK przekopie rzekę i oczyści z półwiekowych pokładów gnoju jakie zalegają stajnię Augiasza zwaną Służbą Geodezyjną. Jak Pan potrzebuje chętnych z łopatą do skierowania wartkiego nurtu na nieprzebrane pokłady obornika to niech się Pan napisze list Panie Waldku.

trzeba mieć głowę na karku i jaja ze stali, żeby iść prosto w paszczę lwa, którego się wcześniej trącało kijkiem przez kraty. Jednak jakoś tak czuję, że to lew będzie dziękował za trącanie.

to teraz ... kubeł zimnej wody na głowę. Machina go przeżuje i wypluje. I tyle będzie z zapowiedzi, postulatów etc

To kiedy zostaną zrealizowane wszytki postulaty z Jachranki ?

Pomyliło sie wam, GGK to nie minister on nie wprowadza przepisów. To rola wykonawcza. Może zgłaszać propozycje ale to zależy wyłącznie od ministra czy je będzie chciał wdrożyć w zycie. Zresztą wiele zależy od zastępców więc zobaczymy kto to będzie.

i pozostaje nam trzymać kciuki i liczyć na uspójnienie przepisów. Odwagi we wprowadzaniu zmian i teflonowej skóry życzę.

Marzę o raporcie otwarcia w stylu Polska 2.0 w wykonaniu nowego GGK. Na pewno ciekawych rzeczy się o GUGiKu byśmy dowiedzieli. Ale tak odważny to nawet Pan Izdebski nie jest.

Ten wybór może być strzałem w dziesiątkę. Może, ale wcale być nie musi. Jeśli przyszły GGK pójdzie drogą wyznaczoną przez swoje wcześniejsze wystąpienia i ujawni w przeszłych działaniach GUGiKu np. brak celowości, brak efektywności graniczącą z niegospodarnością, to jest szansa na naprawę. Kwalifikacje, kompetencje i bagaż doświadczeń powinny zagwarantować właściwe rozliczenie przeszłości i wyznaczenie nowych celów. Konieczne jest sporządzenie "białej księgi" choćby tylko po to by nie być wplatany w odpowiedzialność za przeszłość. A co do systemów w ośrodkach... a niech będzie i nawet ten z GeoSystemu, byle był jeden we wszystkich 382 Księstwach. Tym bardziej, że jest podobno nie najgorszy.

www strona GUGIK: http://www.gugik.gov.pl/__data/assets/pdf_file/000 3/93171/Wynik-naboru-na-stanowisko-Glownego-Geodet y-Kraju.pdf, a w kierownictwie będzie pewnie jak go Premier zatwierdzi

Mapa do celów projektowych Mapa do celów projektowych Witam serdecznie, moje pytanie może jest trochę nie na temat ale liczę na wypowiedź osób ze środowiska geodezyjnego w danej kwestii. Na terenie powiatu, na którym wykonuję prace geodezyjne mapa prowadzona jest w postaci hybrydowej. Niewielka część jest wektorem (ewidencja) plus trochę obiektów z BDOT500 i GESUT, na to dochodzi raster. Geodeci wykonując mapę do celów projektowych przerysowują - digitalizują mapę w zasięgu opracowania i taką wydają do klienta. Pracujemy na Geo info, bazy uzupełniamy tylko z tego co mierzymy i przesyłamy w pliku GIV. Geodeta powiatowy chce wprowadzić, aby wyniki tej digitalizacji przesyłać w formie giv do ośrodka. Jak jest w innych Powiatach ? Czy są podstawy prawne do takiego wymagania ? Wiadomo mapa staje się w obszarze aktualizacji mapą cyfrową - ładniejszą dla oka. Wiem, że w niektórych powiatach wymagają przeliczania ze szkicy a nie digitalizacji.

dura lex na stronie gugik ciagle nic nie ma

W KRS ciągle jest....

177 komentarzy, strona 1 z 2
1 2 » »»

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt