Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-17| Geodezja, Instytucje

Waldemar Izdebski zaskarża nabór na GGK do Szefa Służby Cywilnej

W związku ze sposobem i skutkami przeprowadzenia konkursu na Głównego Geodetę Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski złożył skargę na dyrektor generalną w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Anetę Rożek.


Waldemar Izdebski zaskarża nabór na GGK do Szefa Służby Cywilnej

Aneta Rożek była przewodniczącą zespołu przeprowadzającego nabór na stanowisko GGK.

W skardze do Szefa Służby Cywilnej znalazły się zarzuty dotyczące:
• przeciągania procedury konkursowej – jak zauważa Waldemar Izdebski, od przesłuchania kandydatów do podpisania „Protokołu z przeprowadzenia naboru na stanowisko Głównego Geodety Kraju” upłynęło 134 dni;
• faworyzowania Alicji Kulki, o czym ma świadczyć przyjęcie i ocenienie pracy konkursowej pt. „Koncepcja rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK”, która w 98% została skopiowana;
• złamania Prawa geodezyjnego i kartograficznego (art. 6b ust. 11) polegającego na braku poinformowania o rozstrzygnięciu konkursu – wyniki naboru poznaliśmy dopiero po wręczeniu nominacji Alicji Kulce.

Przypomnijmy, że w sprawie naboru Waldemar Izdebski złożył też skargę do premiera na ministra rozwoju i technologii Waldemara Budę. Wczoraj (16 sierpnia) informowaliśmy, że były GGK wystąpił o jej ponowne rozpatrzenie.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS