Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-18| Geodezja, Instytucje

Druga skarga do Szefa Służby Cywilnej w związku z naborem na GGK

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski wystosował kolejną skargę do Szefa Służby Cywilnej w związku z naborem na GGK – tym razem na działania dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w MRiT Piotra Koszewskiego.


Druga skarga do Szefa Służby Cywilnej w związku z naborem na GGK

Wczoraj (17 sierpnia) pisaliśmy o skardze na dyrektor generalną w MRiT Anetę Rożek. Była ona przewodniczącą zespołu przeprowadzającego nabór na stanowisko GGK. Piotr Koszewski był natomiast jednym z członków tego zespołu.

W nowej skardze – podobnie jak w poprzedniej – znalazły się zarzuty dotyczące:
• przeciągania procedury konkursowej – jak zauważa Waldemar Izdebski, od przesłuchania kandydatów do podpisania „Protokołu z przeprowadzenia naboru na stanowisko Głównego Geodety Kraju” upłynęło 134 dni;
• faworyzowania Alicji Kulki, o czym ma świadczyć przyjęcie i ocenienie pracy konkursowej pt. „Koncepcja rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK”, która w 98% została skopiowana.

Ponadto Waldemar Izdebski przytoczył odpowiedź, jaką otrzymał od Piotra Koszewskiego, na skargę do premiera (pisaliśmy o niej TUTAJ). Nazwał ją lekceważącą i uznał, że stanowi jedynie ochronę „własnych wstydliwych decyzji z procedury konkursowej i nie ma nic wspólnego z rzetelnością i bezstronnością załatwienia skargi”.

„W związku powyższym proszę Pana o zbadanie sprawy i podjęcie stosownych działań, bo jest naganne, aby Dyrektor Departamentu dopuszczał się takich nieetycznych i jawnie naruszających obowiązujący porządek prawny działań” – zaapelował Waldemar Izdebski.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS