wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-28| Geodezja, Instytucje

GUGiK zostanie przeniesiony poza Warszawę?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poważnie rozważa przeniesienie siedziby Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii poza stolicę – dowiedziała się nieoficjalnie redakcja Geoforum.pl.


GUGiK zostanie przeniesiony poza Warszawę? <br />
fot. z archiwum Geoforum
fot. z archiwum Geoforum

Przypomnijmy, że informacja o tym, że GUGiK będzie musiał opuścić zajmowane od ponad 3 dekad pomieszczenia przy Wspólnej 2 w centrum Warszawy, pojawiła się w połowie maja br., zaraz po dymisji głównego geodety kraju Waldemara Izdebskiego. Jak wówczas podawaliśmy, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wypowiedziało GUGiK-owi porozumienie w sprawie użyczenia powierzchni biurowej. W związku z tym Urząd ma opuścić pomieszczenia przy Wspólnej 2 do końca tego roku.

Miesiące mijają, Sylwester już za pasem, a mimo kierowania przez naszą redakcję kolejnych pytań do MRiT (ostatnie wysłaliśmy w październiku) wciąż nie wiadomo, gdzie będzie zlokalizowana nowa siedziba GUGiK oraz czy termin przeprowadzki jest wciąż aktualny.

Pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy jednak zaskakującą informację, jakoby Urząd miał zostać przeniesiony do… Łodzi. Jego pracownicy otrzymali bowiem ankietę, w której mają zadeklarować, czy byliby gotowi na taką zmianę swojego miejsca pracy. Oczywiście, jak nietrudno się domyśleć, wielu z nich podchodzi do tej propozycji bardzo krytycznie.

Informację na ten temat potwierdziliśmy w trzech źródłach. Jak ponadto udało nam się ustalić, pracownicy GUGiK nie otrzymali wcześniej żadnych innych ankiet dotyczących przenoszenia siedziby Urzędu w konkretne miejsce poza Warszawą. A warto przypomnieć, że jeszcze całkiem niedawno pojawiały się poselskie propozycje dotyczące przeprowadzki GUGiK do Olsztyna.

Naturalnie, o potwierdzenie informacji dotyczącej Łodzi poprosiliśmy resort rozwoju. W odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie lakoniczne wyjaśnienie: „Nie wykluczamy żadnej lokalizacji, nie ma żadnych reguł, które determinują wyłącznie Warszawę”.

Na usta ciśnie się w tym miejscu pytanie, dlaczego wybór miałby paść akurat na Łódź. Pewnej odpowiedzi nie ma, plotek jest za to mnóstwo. Nasi rozmówcy wskazują choćby na to, że z miastem tym silnie związany jest obecny minister rozwoju Waldemar Buda. Tu właśnie studiował i tu walczył o stanowisko prezydenta miasta. Inni tropów szukają w trwającym wciąż naborze na GGK, podejrzewając, że czarnym koniem tego konkursu może być ktoś z Łodzi. Tej informacji nie sposób jednak potwierdzić, bo MRiT, powołując się na ochronę danych osobowych, nie chce ujawić, kto zgłosił się do tego naboru.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS