Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-13| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Waldemar Izdebski odwołany ze stanowiska GGK. Alicja Kulka p.o. GGK [aktualizacja]

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 13 maja br. odwołał dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego ze stanowiska głównego geodety kraju.


Waldemar Izdebski odwołany ze stanowiska GGK. Alicja Kulka p.o. GGK [aktualizacja] <br />
Waldemar Izdebski
Waldemar Izdebski
Waldemar Izdebski odwołany ze stanowiska GGK. Alicja Kulka p.o. GGK [aktualizacja] <br />
Alicja Kulka
Alicja Kulka
Waldemar Izdebski urodził się 21 sierpnia 1964 roku w Trzebieszowie. W roku 1984 ukończył Technikum Geodezyjne w Żelechowie i rozpoczął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1999 r. (tytuł pracy: „Badanie efektywności podstawowych algorytmów przetwarzania danych geometrycznych wykorzystywanych w systemach informacji przestrzennej”), a doktora habilitowanego – w 2014 r. (tytuł rozprawy: „Koncepcja i wdrożenia technologii GEO-MAP”). Od 31 lat jest pracownikiem naukowym WGiK PW. W grudniu 2019 r. został zatrudniony na stanowisku profesora uczelni. Był także założycielem i przez 28 lat prezesem firmy Geo-System Sp. z o.o.

W fotelu GGK Waldemar Izdebski zasiadał od 7 czerwca 2018 r. Przyczyny dymisji nie zostały podane.

Oceń 4 lata Waldemara Izdebskiego na stanowisku GGK. WYPEŁNIJ ANKIETĘ

AKTUALIZACJA: Premier Mateusz Morawiecki z dniem 14 maja br. powierzył Alicji Kulce, dotychczasowemu zastępcy GGK, pełnienie obowiązków głównego geodety kraju.

Alicja Kulka jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wyższej Szkoły Biznesu w Pile (studia podyplomowe z szacowania nieruchomości) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (studia podyplomowe w zakresie systemów informacji geograficznej). Praktykę zawodową zdobywała w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Katowicach. Następnie prowadziła własną firmę geodezyjną. Była też m.in. dyrektorem Departamentu Informacji o Nieruchomościach w GUGiK, geodetą miasta Tychy i wiceprezydentem miasta Tychy ds. gospodarki przestrzennej. Przed objęciem 18 marca 2019 r. stanowiska zastępcy GGK pełniła funkcję dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach – jednostki budżetowej województwa śląskiego.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS