wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-25| Geodezja, Instytucje

Rząd jednoznacznie o przeniesieniu GUGiK do Olsztyna

Ministerstwo Rozwoju i Technologii jednoznacznie ustosunkowało się do pojawiających się od dwóch lat propozycji, by siedzibę Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii przenieść do Olsztyna.


Rząd jednoznacznie o przeniesieniu GUGiK do Olsztyna <br />
fot. Wikipedia/Honza Groh
fot. Wikipedia/Honza Groh

Pomysł przeniesienia GUGiK na Warmię po raz pierwszy pojawił się w lipcu 2019 roku. Wspomniała o nim Jadwiga Emilewicz – ówczesna minister przedsiębiorczości i technologii, a później minister rozwoju. Rewelacje te szybko zdementował jednak jej ówczesny przełożony minister Jerzy Kwieciński.

Dyskusja na ten temat wciąż się jednak powracała. Na przykład jesienią ubiegłego roku o realizację tego pomysłu pytał poseł Michał Wypij (Zjednoczona Prawica). Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk odpowiedziała mu wówczas, że w resorcie rozwoju wciąż trwają analizy w tym zakresie. Stwierdziła m.in., że lista jednostek możliwych do wyniesienia poza Warszawę jest wciąż w opracowaniu. Jeśli jednak znajdą się na niej IGiK lub GUGiK, to z pewnością Olsztyn będzie jednym z głównych miast, które zostaną wzięte pod uwagę.

Teraz jednak rząd rozwiewa wszelkie wątpliwości. W odpowiedzi na kolejną interpelację posła Michała Wypija wiceminister rozwoju Grzegorz Piechowiak informuje, że obecnie nie jest planowane przenoszenie GUGiK ani jakichkolwiek innych urzędów centralnych poza Warszawę. Ponadto zgodnie z wykazem prac legislacyjnych ministra rozwoju i technologii projekt tzw. ustawy deglomeracyjnej nie jest obecnie procedowany i według posiadanej wiedzy nie planuje się jego procedowania w najbliższym czasie.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Po namyśle A może Seszele? Toż to raj dla ambitnych innowatorów sieciowych nie w pełni zgodnych z prawem.
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Po namyśle A w jakim języku by nasz prezes z nimi gadał ? Jakby się zajął kreolskim to by wyszło że połowa słów jest z polskiego bo trzeba i tam wprowadzać innowacje. I te liczenie palm co drugi dzień żeby umieścić statystyki na stronie kreoportalu. Naprawdę musisz tych ludzi nie lubić że masz takie pomysły.
odpowiedz zgłoś
@ Mińsk Mazowiecki wyraża gotowość na przeniesie ministra do miasta. Jednocześnie gwarantujemy że jesli pomysł ten zostanie zrealizowany zagwarantujemy wszystkim urzeda powiatowym że nie będą kontrolowane tak jak urząd w Sosnowcu. Stoimy na stanowisku że kontrole wprowadzają zamęt oraz anarchię. Są one wyrazem braku zaufania do Państwa Polskiego. Niedopuszczalna jest sytuacja w której poddaje się pod wątpliwość uczciwość urzędników. Brak kontroli obywatelskiej podstawą funkcjonowania państwa dobrobytu.
 5 
odpowiedz zgłoś
GUGIK, a może przeniesiemy do Elbląga? Pamiętacie GIS CENTER zbudowane za te milijony co to miała stanąć na tych serwerach cała polska geodezyjna... zarówno powiatowa jak i rządowy geoportal. No nie wyszło. Ważne, że dofinansowania milionowe rozliczone
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: GUGIK, a może przeniesiemy do Elbląga? sugerujesz że jak GUGiK przeniesie się do Elbląga to zacznie robić projekty unijne i rozliczać środki UE zamiast je oddawać nazywając to "oszczędnościami" ? To jestem za
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
, Myślałem ze to żart, a to jednak oni tam na serio :-) toż to za Wisłą to nie Polska tylko ruskie kolonie:-)
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: , Prusy a nie Rosja :P
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A jednak... jest to na dzień dzisiejszy największy z problemów Polskiej Geodezji. A tak ostre zakończenie spekulacji na temat przenosin pokazuje tylko arogancję władzy i marginalizowanie innych ośrodków pretendujących do miana Korony Geodezji. Chciałbym w tym miejscu napomnieć legislatorów, że niebezpiecznie wydłuża się okres bez jakichkolwiek zmian w przepisach co jest niedopuszczalnym zaniedbaniem !!! Jakiekolwiek zmiany PLS!!! Choćby zanumerowanie Dz.U. od końca, ale prosimy o zmiany. Dobre zmiany.
 3 
odpowiedz zgłoś
świetną lokalizację jest oczywiście księżyc. razem ze wszystkimi podgikami.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
gugik Proponuję do Szczecina. Dokładność, czystość i porządek. Takie mamy wzorce, za zachodnią granicą. I to się sprawdza, i temu mówię brawo.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
centrala Może od razu lepiej do centrali w Moskwie
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
A może przenieśmy GUGiK do Mińska Mazowieckiego ?
 1 
 22 
odpowiedz zgłoś
odp: A może Złośliwe ale i śmieszne
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: A może Nie złośliwe, prawdziwe.
 1 
 12 
zgłoś
odp: A może ałć
odpowiedz zgłoś
odp: odp: A może ałć to jest jak szczur na korytarzu ugryzie, albo jak po jedzeniu w stołówce chodzi. Ale fajnie jest, tak warszawsko, niby gmach, niby splendor, a szczury mają się dobrze.
 1 
 2 
zgłoś
odp: odp: A może to wyrazy współczucia jak masz takie doświadczenia. Brrr nie chciałbym nigdy spotkać szczura.
 1 
zgłoś
odp: odp: A może Nie musisz go widzieć żeby załapać taką leptospirozę, tularemię czy kilka innych chorób.
 1 
zgłoś
odp: odp: A może na Odyna! Weźcie tam zamówcie u siebie deratyzację! Po co to ryzykować złapanie jakiegoś choróbska. Że nie wspomnę o konieczności dokształcenia się ze wszystkich chorób jakie mogą was spotkać.
 2 
zgłoś
odp: odp: A może I tu wracamy do mojej tezy, a może zamiast tej deratyzacji i ryzyk przenieść się do takiego Mińska Mazowieckiego ? Po co sprowadzać kadry z Mińska do Warszawy jak można z Warszawy do Mińska ;)
 1 
 6 
zgłoś
odp: A może A ja myślałem, że GUGiK już tam jest, w każdym razie GGK na pewno...
 6 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS