wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-27| Geodezja, Prawo

Jak poszedł pierwszy egzamin na uprawienia sprawdzający znajomość nowych przepisów?

24 września zakończyła się V w tym roku sesja egzaminacyjnej na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Były to pierwsze egzaminy sprawdzające znajomość sporych zmian w prawie geodezyjnym, które obowiązują od 31 lipca.


Jak poszedł pierwszy egzamin na uprawienia sprawdzający znajomość nowych przepisów? <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Przypomnijmy, że od tej daty obowiązują nowe rozporządzenia w sprawie: EGiB, BDOT500 i mapy zasadniczej, GESUT, EMUiA, PRG i osnów, a także znowelizowane standardy geodezyjne. Ponadto 5 sierpnia weszły w życie nowe regulacje dotyczące BDOT10k i BDOO.

Jak z nowymi przepisami poradzili sobie zdający?

Jak wylicza GUGiK, do egzaminów przystąpiło 67 osób. Część ogólną testową zdawało 66 osób (jedna była zwolniona z pisania testu), zdały 54 osoby. Część szczegółową pisało 55 osób, zdało 50. Do egzaminów ustnych przystąpiło 50 osób, zdało 45.

Daje to zatem zdawalność na poziomie 67%. Dla porównania, w czterech poprzednich tegorocznych sesjach zdawalność wynosiła od 59 do 67%.

Kolejna sesja odbędzie się w dniach 19–22 października.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
3500 ... ... na rękę miesięcznie. Nie ma to jak być geodetą uprawnionym
 3 
odpowiedz zgłoś
Uprawnienia Za dużo...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Kochajmy się uczyć formułek na pamięć Tak szybko się dezaktualizują.
 2 
 17 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS