wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-30| GNSS, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Intergeo 2021: rusza głosowanie na pomiarowe innowacje

Międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo ruszają już za 3 tygodnie. W ich trakcie poznamy laureatów Nagrody Innowacyjności Wichmanna na najciekawsze rozwiązania pomiarowe. O tytuł ten walczy w tym roku 5 produktów.


Intergeo 2021: rusza głosowanie na pomiarowe innowacje

Finalistów konkursu wybrało jury, w którym zasiedli specjaliści z zakresu geodezji i kartografii. Laureaci zostaną natomiast wybrani w ogólnodostępnym internetowym głosowaniu, które trwa do 22 września. Jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas zbliżających się targów Intergeo 2021 (Hanower, 21-23 września).

W kategorii „Hardware” nominowano:

 • Firmę Leica Geosystems za geodezyjny odbiornik satelitarny Leica GS18 I. Ten zaprezentowany w ubiegłym roku instrument umożliwia nie tylko pomiar GNSS-RTK z wychyloną tyczką, ale także na wyznaczanie pozycji z wykorzystaniem zdjęć wykonanych przez wbudowaną cyfrową kamerę, zarówno w terenie, jak i w biurze.
 • Firmę Riegl za VUX-120 – skaner laserowy przeznaczony dla bezzałogowych maszyn latających oraz mniejszych platform załogowych. Urządzenie promowane jest jako kolejny przełom w dziedzinie lidarów dla dronów. Przy wymiarach 225 x 120 x 125 mm instrument waży raptem 2 kg. Jednocześnie posiada laser pracujący z częstotliwością 1,8 MHz, co w praktyce przekłada się na pomiar aż 1,5 mln punktów na sekundę. Skaner może rejestrować nawet 15 odbić pojedynczego impulsu, co powinno usprawnić penetrowanie gęstej roślinności.
 • Firmę Trimble za R12i. Ten satelitarny odbiornik GNSS-RTK wyróżnia kompensacja wychylenia tyczki bazująca na wbudowanej inercyjnej jednostce pomiarowej w połączeniu z silnikiem pomiarowym ProPoint zapewniającym podwyższoną wiarygodność pracy np. pod drzewami czy wśród wysokiej zabudowy.

W kategorii „Software” o nagrodę walczą:

 • Firma deeeper.technology GmbH za oprogramowanie deeeper Landcover. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego produkt ten pozwala analizować ortofotomapy oraz zobrazowania satelitarne w celu automatycznego klasyfikowania pokrycia terenu z submetrową szczegółowością.
 • Firma GI Geoinformatik GmbH za mobilną aplikację FANi. Nominowane rozwiązanie usprawnia kontrolę na miejscu gospodarstw rolnych, zapewniając sprawną wymianę danych między rolnikiem a instytucją nadzorującą wypłatę unijnych dopłat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS