Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-08-30| GNSS, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Intergeo 2021: rusza głosowanie na pomiarowe innowacje

Międzynarodowe targi geodezyjne Intergeo ruszają już za 3 tygodnie. W ich trakcie poznamy laureatów Nagrody Innowacyjności Wichmanna na najciekawsze rozwiązania pomiarowe. O tytuł ten walczy w tym roku 5 produktów.


Intergeo 2021: rusza głosowanie na pomiarowe innowacje

Finalistów konkursu wybrało jury, w którym zasiedli specjaliści z zakresu geodezji i kartografii. Laureaci zostaną natomiast wybrani w ogólnodostępnym internetowym głosowaniu, które trwa do 22 września. Jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas zbliżających się targów Intergeo 2021 (Hanower, 21-23 września).

W kategorii „Hardware” nominowano:

  • Firmę Leica Geosystems za geodezyjny odbiornik satelitarny Leica GS18 I. Ten zaprezentowany w ubiegłym roku instrument umożliwia nie tylko pomiar GNSS-RTK z wychyloną tyczką, ale także na wyznaczanie pozycji z wykorzystaniem zdjęć wykonanych przez wbudowaną cyfrową kamerę, zarówno w terenie, jak i w biurze.
  • Firmę Riegl za VUX-120 – skaner laserowy przeznaczony dla bezzałogowych maszyn latających oraz mniejszych platform załogowych. Urządzenie promowane jest jako kolejny przełom w dziedzinie lidarów dla dronów. Przy wymiarach 225 x 120 x 125 mm instrument waży raptem 2 kg. Jednocześnie posiada laser pracujący z częstotliwością 1,8 MHz, co w praktyce przekłada się na pomiar aż 1,5 mln punktów na sekundę. Skaner może rejestrować nawet 15 odbić pojedynczego impulsu, co powinno usprawnić penetrowanie gęstej roślinności.
  • Firmę Trimble za R12i. Ten satelitarny odbiornik GNSS-RTK wyróżnia kompensacja wychylenia tyczki bazująca na wbudowanej inercyjnej jednostce pomiarowej w połączeniu z silnikiem pomiarowym ProPoint zapewniającym podwyższoną wiarygodność pracy np. pod drzewami czy wśród wysokiej zabudowy.

W kategorii „Software” o nagrodę walczą:

  • Firma deeeper.technology GmbH za oprogramowanie deeeper Landcover. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego produkt ten pozwala analizować ortofotomapy oraz zobrazowania satelitarne w celu automatycznego klasyfikowania pokrycia terenu z submetrową szczegółowością.
  • Firma GI Geoinformatik GmbH za mobilną aplikację FANi. Nominowane rozwiązanie usprawnia kontrolę na miejscu gospodarstw rolnych, zapewniając sprawną wymianę danych między rolnikiem a instytucją nadzorującą wypłatę unijnych dopłat.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama