wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-23| Sprzęt

Intergeo 2019: wybrano pomiarowe innowacje

Poznaliśmy laureatów nagrody Wichmanna przyznawanej najbardziej innowacyjnym urządzeniom i aplikacjom pomiarowym.


Intergeo 2019: wybrano pomiarowe innowacje
Intergeo 2019: wybrano pomiarowe innowacje

Laureaci zostali wyłonieni w drodze internetowego głosowania, które zakończyło się podczas niedawnych targów Intergeo w Stuttgarcie. Finaliści zostali zaś wytypowani przez jury złożone z ekspertów w dziedzinie geodezji i kartografii.

W kategorii Hardware zwyciężył lotniczy skaner laserowy Riegl VUX-240. Urządzenie wyróżniają m.in. niska waga (poniżej 4 kg), szerokie pole widzenia (75 stopni), szybkość pomiaru sięgająca 1,5 mln pkt/s i 400 linii na sekundę, a także łatwość integracji zarówno z platformami załogowymi, jak i bezzałogowymi. W ocenie producenta skaner ten jest szczególnie przydatny w skanowaniu przewodów elektroenergetycznych, infrastruktury kolejowej, rurociągów oraz kopalni odkrywkowych.

W kategorii Software nagrodę otrzymała niemiecka firma Geosystems za oprogramowanie Imagine NoClouds. W sposób automatyczny wykrywa ono na zdjęciach z satelitów Sentinel-2 chmury, zamglenia czy cienie chmur, pozwalając na szybkie generowanie precyzyjnej mozaiki zobrazowań satelitarnych pozbawionej zachmurzenia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS