wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-05| Geodezja, Firma, Imprezy

Co pokażą polskie firmy na Intergeo 2019?

Już za niecałe dwa tygodnie w Stuttgarcie startuje kolejna edycja międzynarodowych targów geodezyjnych Intergeo. Co pokażą na niej polskie firmy?


Co pokażą polskie firmy na Intergeo 2019? <br />
fot. Hinte GmbH
fot. Hinte GmbH

KP Labs (D4.006)

KP Labs jest spółką z Gliwic tworzącą rozwiązania dla sektora kosmicznego. Kluczowym projektem firmy jest budowa satelity Intuition-1 wyposażonego w instrument hiperspektralny i wysokowydajną jednostkę obliczeniową do przetwarzania danych. Jednostka „Leopard DPU” pozwoli na zastosowanie głębokich sieci neuronowych do segmentacji i klasyfikacji obrazów pochodzących z instrumentu hiperspektralnego. Obrazy te zostaną obrobione jeszcze na orbicie, dzięki czemu możliwa będzie co najmniej 100-krotna redukcja ilości danych przesyłanych z satelity do stacji naziemnej. Przetworzenie obrazów na orbicie może również przyczynić się do skrócenia czasu dostarczenia informacji do użytkownika.

KP Labs uczestniczy w Intergeo jako zwycięzca pierwszego polskiego hackathonu Copernicus. Będąc członkiem programu „Copernicus Accelerator”, spółka zaprezentuje koncepcję oprogramowania Deep Flow do pozyskiwania danych ze zdjęć satelitarnych z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych (Deep Neural Networks). Dzięki zaawansowanej technologii głębokiego uczenia maszyna jest w stanie analizować bardzo duże zbiory danych i odkrywać podobne wzorce na ogromnej liczbie zdjęć. Dane te wymagają jednak przygotowania i dalszej obróbki, która możliwa jest dzięki wykorzystaniu sieci głębokich i mechanizmów korekcji obrazów Deep Flow.

KP Labs jest też twórcą kamery hiperspektralnej Zebra X1 do zastosowań UAV, która charakteryzuje się wysoką jakością zobrazowań dzięki autorskiemu systemowi akwizycji i składania zdjęć. Kamera ta może być szczególnie interesująca dla uczestników Intergeo ze względu na duży blok poświęcony bezzałogowym statkom powietrznym.

– Wszystkie te rozwiązania pozwalają monitorować zmiany zachodzące nie tylko lokalnie, ale również globalnie – podsumowują przedstawiciele KP Labs.

MGGP Aero (I1.075)

Po raz drugi na targach wystawi się tarnowska firma MGGP Aero. – Kojarzymy się przede wszystkim ze zdjęciami lotniczymi, skaningiem laserowym czy danymi hiperspektralnymi. Jednakże od kilku lat pracujemy nad tym, aby naszym klientom dostarczać coraz bardziej zaawansowane produkty i analizy geoinformacyjne. Stąd też nasz główny motyw na zbliżających się targach Intergeo będzie dotyczył True Ortofotomap, termowizji, analiz teledetekcyjnych czy fuzji różnego typu danych – zapowiada Witold Kuźnicki z MGGP Aero.

– Na pewno pokażemy jeden z najbardziej zaawansowanych projektów w Europie, czyli Warszawską Mapę Koron Drzew (znalazła się nawet na okładce specjalnie przygotowanego na Intergeo wrześniowego numeru „GIM-International”) czy program zebrania i analizy danych teledetekcyjnych dla kilku polskich parków narodowych. Tego typu projekty realizowane są przez budowany od kilku lat zespół pasjonatów teledetekcji wykorzystujących uczenie maszynowe już nie tylko do testów czy nauki, ale w codziennej praktyce – chwali się spółka.

Dostarczane przez tę spółkę dane czy analizy trzeba jeszcze wyświetlić i udostępnić, stąd w jej ofercie już od kilku lat znajdują się darmowe narzędzia webowe. Na targach MGGP Aero będzie prezentować ich najnowszą wersję łączącą w jednym serwisie wszystkie dotychczasowe rozwiązania wzbogacone o nowe narzędzia i analizy. ObliVIEW (bo o nim mowa) funkcjonuje już między innymi w Kielcach, a wkrótce również w Wilnie i Gorzowie Wielkopolskim.

– MGGP Aero to już nie tylko Polska. Dzięki naszemu doświadczeniu, zespołowi, szerokiej i nowatorskiej ofercie realizujemy coraz więcej projektów zagranicznych. Tylko w tym roku lataliśmy w Skandynawii, krajach nadbałtyckich, na Bałkanach czy w Niemczech. Chętnie podzielimy się doświadczeniem z klientami zamawiającymi podobne projekty w różnych krajach Europy. Zapraszamy na nasze stoisko, które na pewno będzie dobrym miejscem spotkań ze znajomymi z całego świata. Będą klienci, będą partnerzy czy przyjaciele z branży i świata nauki – zachęca Witold Kuźnicki.

OPEGIEKA (C1.014)

Firma OPEGIEKA wystąpi na Intergeo po raz trzeci. Jak wyjaśniają jej przedstawiciele, zgodnie z jej głównym hasłem „wyznaczamy kierunki” OPEGIEKA dąży do wywierania realnego wpływu na branżę geoinformatyczną. W ostatnim roku firma skupiła się na tworzeniu technologii do automatyzacji procesów przetwarzania danych teledetekcyjnych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz na wdrażaniu usług jednoczesnego pozyskiwania danych lotniczego skaningu laserowego dla terenu i płytkiej batymetrii. O efektach tych nowatorskich projektów oraz zmianach zachodzących w firmie będzie można dowiedzieć się w Stuttgarcie, gdzie firma będzie promować swoje usługi z zakresu fotogrametrii i teledetekcji, badań i rozwoju, geodezji i kartografii oraz informatyki i teleinformatyki.

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne (F1.049)

Na Intergeo nie może zabraknąć WPG – w tym roku spółka bierze udział w tym wydarzeniu już po raz 28. Na swoim stoisku będzie prezentować szerokie spektrum usług geodezyjnych ze szczególnym naciskiem na skanowanie laserowe. W ostatnich latach spółka zrealizowała bowiem sporo zagranicznych projektów z wykorzystaniem tej technologii (przeprowadziła np. inwentaryzację zabytkowych kościołów w Austrii). Udział w Intergeo jest więc dla niej okazją, by zawalczyć o kolejne tego typu zlecenia.

Jerzy Królikowski


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a GGK nie wystawił polskiej służby geodezyjnej? toż to innowacja na skalę światową. zacofane kraje Zachodu jeszcze do takich nowoczesności nie dorosły.
 1 
 14 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS