wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-10-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Pomiarowe innowacje wybrane

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagrody Innowacyjności Wichmanna przyznawanej najlepszym instrumentom i aplikacjom pomiarowym.


Pomiarowe innowacje wybrane

Przypomnijmy, że w konkursie finaliści wybierani są przez jury, natomiast laureaci wskazywani są w głosowaniu internetowym, które kończy się podczas targów Intergeo.

W kategorii Hardware w tym roku zwyciężył dalmierz Leica BLK3D. Jest to urządzenie przypominające smartfona, które dzięki odpowiednio sparowanym dwóm cyfrowym kamerom pozwala wykonywać pomiary o milimetrowej dokładności bezpośrednio na wyświetlaczu. Co ważne, wszystkie obliczenia dokonywane są bezpośrednio w urządzeniu – nie jest więc konieczne nawiązywanie połączenia internetowego oraz przesyłanie fotografii do chmury. Oprócz pomiaru na zdjęciach urządzenie BLK3D wyposażone jest również w zwykły dalmierz laserowy z możliwością celowania na obrazie z kamery.

W kategorii Software zwyciężyła usługa Rheticus Displacement Service & Network Alert rozwijana przez włoską firmę Planetek. Poprzez chmurę obliczeniową analizuje ona zobrazowania z satelitów radarowych Sentinel-1, dostarczając informacji o przemieszczeniach z milimetrową dokładnością. Wyniki analiz prezentowane są w formie wskaźników, map, raportów i alertów. Jak podkreślają twórcy usługi, została ona zaprojektowana tak, by z łatwością mogli z niej korzystać zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy bez fachowej wiedzy.

Planetek Rheticus

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS