Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-12-16| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Leica i Autodesk wprowadzają kolejne ułatwienia w tyczeniu z modelu BIM

Dalsza współpraca firm Leica Geosystems oraz Autodesk pozwoliła rozszerzyć funkcję tyczenia obiektów z modelu BIM przy użyciu tachimetrów.


Leica i Autodesk wprowadzają kolejne ułatwienia w tyczeniu z modelu BIM

Narzędzie to zostało po raz pierwszy zaprezentowane rok temu. Dzięki niemu zmotoryzowane tachimetry dla budownictwa Leica iCON iCR70 oraz iCR80 mogą być wykorzystywane do łatwego i sprawnego tyczenia obiektów zapisanych w formie modeli BIM w bazie oprogramowania BIM 360 przeznaczonego do zarządzania danymi projektowymi. Pomostem łączącym obie te technologie jest mobilna aplikacja BIM 360 Layout. Po połączeniu z tachimetrami iCON pozwala ona na tyczenie obiektów na podstawie jego BIM-owskiego modelu 3D. Oprócz tego technologia ta może służyć również do kontrolowania jakości prac budowlanych.

Niedawno funkcję tę wzbogacono o dwie nowości. Po pierwsze, można z niej korzystać również przy użyciu podstawowego zmotoryzowanego tachimetru marki Leica dla budownictwa, czyli iCON iCT30, a także tachimetrów geodezyjnych Viva TS13 i TS16 oraz Leica Nova TS60 i TM60. Druga nowość to udostępnienie aplikacji BIM 360 Layout również w wersji dla systemów Android, a nie tylko iOS.

– Autodesk umożliwia firmom budowlanym zwiększenie wydajności, umożliwiając bezproblemowy przepływ danych projektowych – powiedział Josh Cheney, kierownik ds. przemysłu w dziale technologii budowlanych w firmie Autodesk. – Nasza współpraca z partnerami, takimi jak Leica Geosystems, ułatwia wszystkim członkom zespołu budowlanego, nie tylko specjalistom, zarządzanie procesem projektowania i korzystanie z najlepszych technologii w swojej klasie. Wspólnie pomagamy zlikwidować lukę komunikacyjną między biurem a terenem, aby zespoły budowały dokładnie za pierwszym razem – podkreśla.

– W branży budowlanej obserwujemy odchodzenie od analogowych metod pracy, m.in. w zakresie tyczenia – powiedział Bernd Moeller, dyrektor biznesowy w Leica Geosystems ds. rozwiązań w zakresie oprogramowania terenowego. – Aby wesprzeć ten ruch, konsekwentnie szukamy sposobów wprowadzania na rynek większej liczby rozwiązań cyfrowych. Nasze relacje z Autodeskiem to tylko jeden z takich sposobów, dzięki którym zarówno nasi klienci, jak i ich klienci mogą pracować coraz wydajniej – dodaje.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS