wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-09| Geodezja, GIS

Kto weźmie udział w krajowym pilotażu BIM?

Wiele wskazuje na to, że za drugim podejściem uda się rozstrzygnąć przetarg GDDKiA na zaprojektowanie obwodnicy Zatora z wykorzystaniem narzędzi modelowania informacji o budynkach (BIM).


Kto weźmie udział w krajowym pilotażu BIM? <br />
Fragment modelu 3D dla terenu inwestycji opracowany przez firmę SkySnap/dronywbudownictwie.pl
Fragment modelu 3D dla terenu inwestycji opracowany przez firmę SkySnap/dronywbudownictwie.pl

Budowa obwodnicy Zatora, która połączy drogi krajowe nr 28 i 44, ma być pilotażowym projektem GDDKiA z zastosowaniem technologii BIM. Pierwszy przetarg (ogłoszony w lipcu 2018 r.) zakładał realizację inwestycji w trybie „projektuj i buduj”, jednak oferty złożone przez zainteresowanych wykonawców znacznie przekraczały kosztorys. Teraz zamawiający zdecydował o rozdzieleniu etapu opracowywania dokumentacji od realizacji inwestycji.

W piątek (6 września) poznaliśmy oferty złożone w tym postępowaniu – okazało się, że 6 z 7 zmieściło się w budżecie zamawiającego wynoszącym nieco ponad 4,7 mln zł. Swoje propozycje przedstawili (w kolejności od najtańszej):

  • Sweco Engineering, 2,21 mln zł,
  • Promost-Wisła, 2,51 mln zł,
  • Transprojekt Gdański, 2,77 mln zł,
  • konsorcjum Safege i Graph’It, 3,51 mln zł,
  • Voessing Polska, 4,18 mln zł,
  • TPF, 4,61 mln zł,
  • Multiconsult Polska, 5,29 mln zł.

Dodajmy, że cena zadecyduje o udzieleniu zamówienia w 60%. Pozostałe kryteria to: koordynator BIM, menedżer BIM, zastosowanie projektowania BIM do wykonania przedmiaru obiektów inżynierskich na podstawie modelu, opracowanie harmonogramu realizacji robót budowlanych z wykorzystaniem modelu BIM obiektu drogowego i obiektów inżynierskich oraz zastosowanie platformy CDE jako platformy komunikacji między zamawiającym i wykonawcą.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
link Czy można poprosić o dodanie hiperłącza do przetargu?zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt