wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-16| Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Leica i Autodesk ułatwiają tyczenie z modelem BIM

Dzięki współpracy firm Autodesk i Leica Geosystems zmotoryzowane tachimetry dla budownictwa Leica iCON iCR70 oraz iCR80 mogą być wykorzystywane do łatwego i sprawnego tyczenia obiektów zapisanych w formie modeli BIM w bazie oprogramowania BIM 360 przeznaczonego do zarządzania danymi projektowymi.


Leica i Autodesk ułatwiają tyczenie z modelem BIM

Pomostem łączącym obie te technologie jest mobilna aplikacja BIM 360 Layout przeznaczona dla urządzeń mobilnych z systemem Apple iOS. Po połączeniu z tachimetrami iCON pozwala ona na tyczenie obiektów na podstawie jego BIM-owskiego modelu 3D. Oprócz tego technologia ta może służyć również do kontrolowania jakości prac budowlanych.

– W budownictwie łączenie modeli świata cyfrowego z rzeczywistością jest kluczowe dla powodzenia projektu. Nasza współpraca z firmą Leica Geosystems pozwala klientom wykorzystać jedne z najnowocześniejszych tachimetrów na rynku w celu wytyczania kluczowych punktów oraz weryfikacji pracy podwykonawców – komentuj Ilai Rotbaein, starszy dyrektor w dziale Construction Business firmy Autodesk. – Cieszy nas nasza postępująca współpraca z Autodeskiem, dzięki której możemy zaoferować klientom jednolite przepływy pracy łączące modele koordynowane w oprogramowaniu BIM360 z precyzyjną lokalizacją w terenie – dodaje Moritz Lauwiner, wiceprezes firmy Leica Geosystems ds. rozwoju produktów dla geomatyki.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt