Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-22| Ludzie, Instytucje

Anna Bober wygrała konkurs na ZGGK

Wczoraj (21 maja) po południu poznaliśmy wyniki naboru na stanowisko Zastępcy Głównego Geodety Kraju. W konkursie została wybrana Anna Bober – dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii w GUGiK.


Anna Bober wygrała konkurs na ZGGK <br />
Anna Bober (fot. GUGiK)
Anna Bober (fot. GUGiK)

Przypomnijmy, że właśnie rozstrzygnięte postępowanie zostało ogłoszone 16 kwietnia br. – cztery dni po podaniu informacji o niewyłonieniu kandydata w poprzednim naborze.
Niestety, nie udało nam się dowiedzieć, ile osób złożyło oferty w kwietniowym konkursie. W otrzymanej wczoraj (21 maja) odpowiedzi GUGiK stwierdził, podobnie zresztą jak przy okazji pierwszego naboru na ZGGK, że liczba kandydatów nie stanowi informacji publicznej i odmówił jej podania.

Anna Bober jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie uzyskała tytuł zawodowy magistra inżyniera (specjalność geoinformatyka) oraz stopień naukowy doktora (specjalność systemy informacji geograficznej i kartografia).
Od 2008 r. była zatrudniona w Centralnym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej kolejno na stanowiskach: asystenta, specjalisty i starszego specjalisty. Od 2017 roku pracuje w GUGiK, gdzie była między innymi naczelnikiem Wydziału Kontroli Jakości oraz naczelnikiem Wydziału Fotogrametrii i Teledetekcji. W listopadzie 2020 r. została dyrektorem Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej (obecnie Departament Geodezji i Kartografii).
Anna Bober ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych. Była również wykładowcą i trenerem oprogramowania GIS oraz współwykonawcą w projektach naukowych i innych z dziedziny geodezji i kartografii. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że zgodnie z art. 6b ust. 1 Pgik Zastępcę GGK, na wniosek GGK, powołuje minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa, czyli obecnie minister rozwoju i technologii, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS