Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-04| Geodezja, Instytucje

GUGiK blokuje dostęp do informacji o naborze na zastępcę GGK

W piątek (1 marca) po równo dwóch tygodniach oczekiwania GUGiK w końcu przesłał odpowiedź na pytania dotyczące kandydatów, którzy aplikowali na stanowisko Zastępcy Głównego Geodety Kraju.


GUGiK blokuje dostęp do informacji o naborze na zastępcę GGK

Przypomnijmy, że oferty w konkursie można było składać do 15 lutego br. Następnego dnia redakcja Geoforum.pl wystosowała do GUGiK-u dwa wnioski w trybie dostępu do informacji publicznej. W pierwszym poprosiliśmy o listę kandydatów aplikujących na stanowisko ZGGK, a w drugim – o liczbę tych kandydatów.

Bazując na ostatnich doświadczeniach z utrudnianiem uzyskania odpowiedzi, spodziewaliśmy się, że będzie problem z otrzymaniem imiennej listy kandydatów, natomiast wydawało oczywiste, że poznamy ich liczbę. Zwłaszcza, że dotychczas we wszystkich konkursach, niezależnie czy nabór organizował GUGiK czy MRiT, prasa bez problemu otrzymywała taką informację (chociażby w przypadku ostatniego konkursu na stanowisko GGK).

Tym razem odpowiedź zaskoczyła nawet naszą redakcję. GUGiK nie podał nam ani nazwisk kandydatów, ani ich liczby. Wygląda więc na to, że przebieg konkursu nie powinien być jawy, według GUGiK. Zachęcamy do zapoznania się z pismem (poniżej) zawierającym wyjaśnienia zamiast odpowiedzi.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS