Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-17| Geodezja, Instytucje

Główny Geodeta Kraju się nie poddaje: kolejny nabór na ZGGK

Cztery dni po podaniu informacji o niewyłonieniu kandydata w naborze na Zastępcę Głównego Geodety Kraju ruszył nowy konkurs na to stanowisko.


Główny Geodeta Kraju się nie poddaje: kolejny nabór na ZGGK

Zakres obowiązków ZGGK przedstawiony w ogłoszeniu z 16 kwietnia jest taki sam jak w przypadku wcześniejszego naboru. Obejmuje on wspieranie Głównego Geodety Kraju w realizacji zadań ustawowych, w szczególności w:
• nadzorowaniu realizacji polityki państwa w zakresie geodezji i kartografii;
• pełnieniu funkcji organu wyższego stopnia w rozumieniu kodeksu postępowania administracyjnego w stosunku do WINGiK-ów;
• utrzymaniu i rozbudowie infrastruktury systemów teleinformatycznych oraz usług;
• monitorowaniu procesu modernizacji i cyfryzacji EGiB;
• prowadzeniu centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz dysponowaniu środkami Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym;
• inicjowaniu prac naukowych, badawczych i rozwojowych sprzyjających rozwojowi geodezji i kartografii.

Od kandydatów wymagane są m.in.: tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, obywatelstwo polskie, minimum 6-letni staż pracy (w tym przynajmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym), a także posiadanie wiedzy z zakresu spraw należących do właściwości GGK.
Wykształcenie wyższe w dziedzinie geodezji jest wymaganiem „pożądanym”.
W porównaniu z poprzednim konkursem z listy wymagań pożądanych „zniknęły” uprawnienia zawodowe z zakresów 1 i 2.

Ponadto w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat będzie musiał przedstawić przygotowaną przez siebie propozycję rozwoju geodezji i kartografii na kolejne lata.
Przypomnijmy, że w poprzednim naborze zadaniem kandydatów było opracowanie koncepcji prowadzenia ewidencji gruntów i budynków.

Oferty w konkursie na ZGGK można składać do 29 kwietnia br.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS