wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-08| Geodezja, Sprzęt

Focus 50: nowy tachimetr Spectra Geospatial do pomiarów jednoosobowych

Z początkiem listopada należąca do Trimble’a firma Spectra Geospatial zaprezentowała nowy tachimetr zrobotyzowany Focus 50 będący następcą uznanego i sprawdzonego modelu Focus 35. Względem starszego brata premierowy instrument oferuje kilka istotnych nowości.


Focus 50: nowy tachimetr Spectra Geospatial do pomiarów jednoosobowych

Focus 50 bazuje na technologiach dobrze znanych z innych tachimetrów Trimble’a. Napęd stanowią szybkie i ciche elektromagnetyczne serwomotory MagDrive, natomiast pewne śledzenie pryzmatów zapewnia Autolock. Zaimplementowano w nim również rozwiązanie eliminujące przypadkowe błędy odczytu kierunków, wynikające np. z osiadania statywu (technologia SurePoint), a także zwiększono zasięg i precyzję dalmierza – zarówno w przypadku pomiarów na pryzmat, jak i w trybie bezlustrowym.

Cechą wyróżniającą instrument jest wybór opcji komunikacyjnych z kontrolerami. Focusa 50 można bowiem zamówić nie tylko z tradycyjnym dla Trimble’a radiem 2,4 GHz, ale także z modułem Bluetooth dalekiego zasięgu, co znacząco obniża koszt zakupu, a jednocześnie pozwala na swobodną, zdalną obsługę tachimetru na dystansie nawet ponad 300 metrów. Instrument w tej wersji może współpracować zarówno z kontrolerami Spectry, jak i rejestratorami innych producentów wyposażonymi w Bluetooth o odpowiedniej mocy oraz nowe oprogramowanie polowe Spectra Origin.

Zupełną nowością jest natomiast możliwość zmiany dokładności kątowej instrumentu już na etapie jego użytkowania. Przykładowo: jeśli zakupimy tachimetr w wersji 5- lub 3-sekundowej, możemy w dowolnym momencie eksploatacji zwiększyć jego dokładność nawet do 1˝ – wystarczy, że zamówimy odpowiednią opcję.

Pierwsze dostawy tachimetru Focus 50 spodziewane są jeszcze w listopadzie. Więcej szczegółów na temat nowego rozwiązania pomiarowego można uzyskać u wyłącznego dystrybutora sprzętu marki Spectra Geospatial w Polsce – w krakowskiej firmie NaviGate.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów (stan na styczeń 2021) dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS