wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-17| Geodezja, Sprzęt

Trimble prezentuje tachimetr SX12

Oferta amerykańskiej firmy Trimble wzbogaciła się o tachimetr skanujący SX12 będący udoskonaloną wersją modelu SX10. Czym różni się od starszego brata?


Trimble prezentuje tachimetr SX12
Trimble prezentuje tachimetr SX12

Zaprezentowany w 2016 roku model SX10 Scanning Total Station można bez przesady nazwać przełomem w historii tachimetrów – z jednej strony działa on jak zwykły tachimetr, a z drugiej jest pełnowartościowym skanerem laserowym. Urządzenie mierzy bowiem do 26 600 pkt/s na dystansie do 600 metrów. Instrument wyróżnia także wbudowany układ trzech skalibrowanych kamer, który pozwala na pracę z imponującym zoomem, wykonywanie zdjęć otoczenia czy transmisję obrazu wideo do kontrolera. Oczywiście tachimetr wyposażony jest też w serwomotory.

Zaprezentowany właśnie SX12 zachowuje wszystkie te kluczowe cechy starszego brata, natomiast jego głównym wyróżnikiem jest wskaźnik laserowy. Producent podkreśla, że wykorzystuje on zielony laser, dzięki czemu plamka jest dobrze widoczna nawet na dużych odległościach. Wskaźnik spełnia ponadto klasę 1M, jest zatem bezpieczny dla wzroku. Na dystansie 50 metrów średnica plamki wynosi 3 mm.

Trimble chwali się także udoskonalonym obrazowaniem, które dzięki podniesieniu rozdzielczości każdej z kamer z 5 do 8 Mpx oraz zoomu z 84x do 107x ułatwia celowanie oraz dokumentowanie terenu.

– Nowy SX12 oferuje jeszcze więcej funkcji i zastosowań względem już powszechnie stosowanego i sprawdzonego w terenie tachimetru skanującego SX10 – powiedział Gregory Lepere, dyrektor marketingu ds. rozwiązań optycznych i obrazujących w Trimble Geospatial. – Dodanie wysokiej jakości wskaźnika laserowego uzupełnia naszą ofertę dla geodetów, którzy potrzebują wysokiej klasy tachimetru do codziennego użytku z wartością dodaną w postaci skanowania i obrazowania – dodaje.

Producent zwraca uwagę, że pełnię możliwości SX12 można osiągnąć po połączeniu go z najnowszymi wersjami oprogramowania Trimble’a. Aplikacja polowa Access 2021 pozwala nie tylko wykonywać precyzyjne pomiary, ale także porównywać skany z sytuacją w terenie. Dodatkowo wspomniany wskaźnik ułatwia realizację takich prac jak: laserowe prowadzenie wierceń i wykopów, tyczenie kotw i otworów strzałowych czy inwentaryzacja tuneli i podziemnych kopalni.

Przetwarzanie danych pozyskanych przez SX12 w oprogramowaniu biurowym Trimble Business Center 5.40 pozwala z kolei generować złożone produkty pochodne, np. przy użyciu nowego modułu eCogAI do obróbki chmur punktów.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na styczeń 2021] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Cena oczywiście będzie ultra zaporowa, jak znam życie.
 6 
odpowiedz zgłoś
skrzydła mu jeszcze doklejcie ...
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS