wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-15| Geodezja, Sprzęt

Topcon prezentuje nowe tachimetry robotyczne serii GT

Podczas targów Intergeo Digital firma Topcon zaprezentowała GT-600 oraz GT-1200 – nowe modele tachimetrów z serwomotorami.


Topcon prezentuje nowe tachimetry robotyczne serii GT

Urządzenia dostępne są w wersjach dokładnościowych od 1˝ do 5˝. Zasięg pomiaru bezlustrowego sięga 1000 metrów, natomiast na pryzmat – 5 km. Odległość mierzona jest z dokładnością maksymalnie 1 mm + 2 ppm w trybie Fine bądź 5 mm + 2 ppm w trybie Rapid. Prędkość obrotu tachimetru przy użyciu serwomotorów sięga 180 stopni na sekundę, a mechanizm śledzenia pryzmatu pracuje w odległości do 1 km. Urządzenie waży 5,8 kg i spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65.

– Nowe tachimetry oferują częstotliwość aktualizacji pozycji podniesioną do 10 Hz. Łącząc serię GT z nowym komputerem polowym i udoskonalonym oprogramowaniem, cecha ta ułatwia tyczenie, sprawia ponadto, że sterowanie maszynami budowlanymi jest bardziej płynne, a praca z mapą staje się bardziej intuicyjna. W konsekwencji zwiększa się wydajność pomiaru – powiedział Ray Kerwin, dyrektor ds. globalnego planowania produktów w Topcon Positioning Group.

Producent zachwala także zaawansowane śledzenie pryzmatu w technologii UltraTrac. – Śledzenie szybko poruszających się celów stało się znacznie prostsze zarówno na wymagającej budowie, jak i przy sterowaniu maszynami. Różnicę można odczuć np. podczas śledzenia wibrującego pryzmatu przymocowanego do lemiesza. Tachimetry serii GT będą go śledzić skuteczniej niż dotychczas, zapewniając płynniejsze sterowanie maszyną – wyjaśnia Ray Kerwin.

Częścią zestawu jest także oprogramowanie Magnet oraz komputer polowy FC-6000. Razem zapewniają one płynną wymianę danych między terenem a biurem, sprawną obsługę nawet dużych plików czy wizualizację modeli 3D.

Opcjonalnie zestaw można rozbudować o odbiornik GNSS serii Topcon HiPer. Dzięki technologii „hybrydowego pozycjonowania” pozwoli on wyznaczać pozycję nawet wtedy, gdy tachimetr utraci pryzmat z pola widzenia.

Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na styczeń 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY 2020

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS