wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-10-12| Geodezja, GIS, Software

Następca SurvCE na Androida już dostępny

Firma Carlson Software wprowadziła do oferty nowe oprogramowanie pomiarowe Carlson Layout. Jest to program pomiarowy kompatybilny z systemem Android przeznaczony dla geodetów i specjalistów z branży budowlanej. Intuicyjna obsługa i czytelny interfejs pozwalają na szybką naukę zaawansowanych funkcji i łatwą pracę w terenie od pierwszych dni korzystania z programu – zapewnia producent.


Następca SurvCE na Androida już dostępny
Następca SurvCE na Androida już dostępny
Następca SurvCE na Androida już dostępny

Największa na rynku biblioteka sterowników umożliwia obsługę z poziomu Carlson Layout instrumentów różnych marek – zarówno odbiorników GNSS RTK, jak i tachimetrów manualnych i robotycznych. W zależności od możliwości danego odbiornika program pozwala na odbiór poprawek z wykorzystaniem modemu GSM wbudowanego w antenę lub smartfon/tablet, a także przez radio UHF (wewnętrzne lub zewnętrzne).

Oprócz pomiaru i tyczenia punktów użytkownik ma możliwość tyczenia linii, powierzchni oraz zdefiniowanej wysokości. Wszystkie operacje mogą być wykonywane na podkładzie Google (mapa drogowa, satelita, hybryda) oraz WMS lub WMTS. Co więcej, Carlson Layout pozwala na pracę z aktywnymi plikami w formacie AutoCAD DXF i DWG oraz z plikami powierzchni TIN i GRID, a dzięki opcjom snapowania (przyciągania) użytkownicy mogą wybierać elementy do tyczenia bezpośrednio z plików CAD. Przesyłanie plików pomiarowych, jak chociażby wyeksportowanych współrzędnych, ułatwia pełna integracja z Dyskiem Google.

Nowy program, podobnie jak SurvCE i SurvPC, wspiera wykorzystanie sensora IMU dostępnego w odbiorniku Carlson BRx7 – od jego konfiguracji, po pomiar w wychyleniu tyczki wraz z pełną informacją o statusie IMU w czasie rzeczywistym. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest u polskiego partnera marki Carlson Software – firmy NaviGate z Krakowa.

Program jest dostępny w polskiej wersji językowej wraz ze zdefiniowanymi krajowymi układami współrzędnych oraz modelami geoidy PL-KRON86-NH i PL-EVRF2007-NH.

Carlson Software od 1983 dostarcza oprogramowanie biurowe CAD, programy polowe oraz urządzenia pomiarowe dla geodezji, budownictwa, górnictwa i GIS-u na całym świecie. Dewizą firmy jest tworzenie kompletnych rozwiązań pomiarowych. Pełna oferta jest dostępna na oficjalnej stronie polskiego oddziału Carlson Software.

Źródło: Carlson Software


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS