wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-19| Geodezja, GIS, Software

C-GeoPortal, czyli geodezyjne dane w mobilnej przeglądarce

Firma Softline udostępniła demonstracyjną wersję C-GeoPortal – mobilnej aplikacji umożliwiającej przeglądanie serwisów GUGiK na smartfonach, tabletach czy kontrolerach.


C-GeoPortal, czyli geodezyjne dane w mobilnej przeglądarce

By uruchomić C-GeoPortal, wystarczy w mobilnej przeglądarce internetowej wpisać adres www.c-geoportal.pl. Aplikacja umożliwia m.in.:

 • wyszukiwanie działek (przez identyfikator działki), adresów, przejazdów kolejowych, kilometrażu,
 • przeglądanie warstw serwisów WMS Krajowej Integracji (MPZP, EGiB, Uzbrojenia terenu, Numeracji adresowej), ortofotomapy, BDOT10k i innych,
 • wyświetlanie położenia użytkownika z wykorzystaniem wbudowanego w urządzenie mobilne odbiornika GPS wraz z wyświetlaniem współrzędnych w wybranym układzie (WGS84, 1992, 2000),
 • wyświetlanie danych atrybutowych dla warstw MPZP, NMT czy EGiB.

Serwis może także działać jako samodzielna aplikacja. By tak się stało, po otwarciu strony C-GeoPortal w urządzeniach z systemami iOS/Android pojawi się opcja dodania aplikacji do ekranu początkowego/głównego. Z kolei użytkownicy komputerów z Windowsem mogą użyć w tym celu dostępnej np. w przeglądarce Chrome opcji „Zainstaluj aplikację”.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
super a ja już wiem jak to wykorzystać, nie będę potrzebować geodety przy sprzedaży działki, jako przedstawiciel biura nieruchomości idę w teren z potencjalnym klientem i proszę o tu jest granicznik, o i dotąd jest ta działka ./..
odpowiedz zgłoś
GeoOrganizer mogliby zrobić mobilny, bo w ogóle się nie rozwija i nie reagują na prośby forum użytkowników.
 2 
odpowiedz zgłoś
skoczybruzda piwo sprzedają w budce na rogu, nic nie musimy ci robić, masz wszystko czego potrzebujesz
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
@ Zrobili byście co pożytecznego i użytecznego. Potrzebne to jak psu piata noga.
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
Brat dla rozwoju, ale skąd ty miałbyś to wiedzieć.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Może to zapowiedź C-Geo w przeglądarce?
odpowiedz zgłoś
No pięknie, tylko po co?
 1 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS