wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-15| GIS, Software

Esri prezentuje nowości w pakiecie ArcGIS

Podczas wirtualnej międzynarodowej konferencji użytkowników Esri firma zaprezentowała nowości software’owe w swojej flagowej platformie ArcGIS.


Esri prezentuje nowości w pakiecie ArcGIS <br />
ArcGIS Indoors
ArcGIS Indoors
Esri prezentuje nowości w pakiecie ArcGIS <br />
ArcGIS Field Maps
ArcGIS Field Maps

Dwa lata temu spółka przedstawiła pakiet aplikacji ArcGIS Indoors przeznaczony do kartowania wnętrz budynków oraz zarządzania tymi danymi, a podczas Esri UC poinformowała o znaczącej aktualizacji tego produktu, w tym aplikacji mobilnej oraz modułu dla ArcGIS Pro. Nowością jest opcja korzystania z tego oprogramowania przez działający w chmurze serwis ArcGIS Online, a także moduł Space Planner do zarządzania pracownikami w przestrzeniach biurowych.

Podczas Esri UC premierą miała także aplikacja mobilna ArcGIS Field Maps (obecnie w wersji beta). Jak zachwala ją producent, stanowi ona połączenie funkcjonalności 5 dotychczasowych programów tej marki: Collector, Explorer, Navigator, Tracker oraz Workforce. Jej możliwości to m.in.

 • przeglądanie map i nanoszenie adnotacji,
 • wykonywanie inspekcji i gromadzenie danych o wysokiej dokładności,
 • energooszczędne śledzenie lokalizacji użytkownika,
 • zarządzanie pracą zespołów terenowych,
 • nawigacja „zakręt po zakręcie”.

Oczywiście takie funkcje w programach Esri to nic nowego. Istotną zmianą jest natomiast to, że od teraz wszystkie one są zintegrowane w jednym produkcie dostępnym zarówno dla systemów iOS, jak i Android.

Trzecia nowość to udostępnienie funkcji ArcGIS Notebooks dla całej platformy ArcGIS: ArcGIS Enterprise, ArcGIS Online oraz ArcGIS Pro. Notebooks są to specjalne notatniki przeznaczone do efektywnego wykonywania złożonych analiz przestrzennych, automatyzacji zadań i wizualizacji danych z wykorzystaniem skryptów w języku Python. Autorzy notatników mogą używać zasobów języka Python opracowanych przez firmę Esri — interfejsu ArcGIS API for Python i pakietu ArcPy — oraz popularnych bibliotek analitycznych, statystycznych i dotyczących samouczenia się maszyn typu open-source.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS