Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-07-29| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Software

Premiera geodezyjnego odbiornika Carlson BRx7

Oferta amerykańskiej firmy Carlson Software rozszerzyła się o odbiornik GNSS Carlson BRx7. Nowy model zapewnia wysoką precyzję i wydajność, będąc jednocześnie urządzeniem wytrzymałym i kompaktowym.


Premiera geodezyjnego odbiornika Carlson BRx7
Premiera geodezyjnego odbiornika Carlson BRx7
Premiera geodezyjnego odbiornika Carlson BRx7

„BRx7 reprezentuje zaawansowaną technologię, trwałość i łatwość obsługi, której oczekują nasi klienci. Przeprojektowując ten system od podstaw, oferujemy naszym klientom niezrównaną wydajność i wszechstronność” – przekonuje Bruce Carlson, założyciel i prezes Carlson Software.

Carlson BRx7 cechuje wiele możliwości wymiany danych, dzięki czemu może być wykorzystywany w różnych trybach. Odbiornik, wyposażony w modem GSM 4G LTE, znakomicie sprawdza się w pracy z sieciami stacji referencyjnych VRS RTN, osiągając dokładności pomiaru 8 mm + 1 ppm poziomo i 15 mm + 2 ppm pionowo. Wbudowany dwuzakresowy radiomodem UHF umożliwia pomiar w trybie baza – rover wszędzie tam, gdzie brakuje zasięgu sieci GSM. BRx7 oferuje także pracę z Carlson Listen-Listen – unikalną usługą, która eliminuje ograniczenie długości linii bazowych UHF. Użytkownicy BRx7 z Carlson Listen-Listen potrzebują jedynie połączenia internetowego, aby cieszyć się prostym i łatwym w użyciu rozwiązaniem bazowym obsługującym jeden odbiornik bazowy z wieloma odbiornikami ruchomymi. Instrument może być również wykorzystywany do pomiarów statycznych.

Carlson BRx7 został wyposażony w ponad 800-kanałową płytę GNSS. W standardzie obsługuje wszystkie aktualnie dostępne konstelacje – GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS, IRNSS, a także umożliwia wykorzystanie sygnału Atlas L-Band. Zastosowana nowoczesna jednostka IMU jest niezależna od wpływu pola magnetycznego oraz pozwala na kompensację wychylenia tyczki w czasie rzeczywistym. Carlson BRx7 jest wyposażony w unikalną technologię SureFix, która zapewnia wiarygodność rozwiązania RTK oraz zwiększa jego powtarzalność, dokładność i precyzję.

Oprócz komunikacji Bluetooth BRx7 umożliwia połączenie wi-fi z dowolnym urządzeniem mobilnym. Poprzez wbudowany interfejs webowy użytkownik ma dostęp do ustawień odbiornika, podglądu aktualnego statusu urządzenia, aktualizacji oprogramowania oraz zgrywania danych.

Przy całej swojej funkcjonalności Carlson BRx7 cechują niewielkie wymiary i waga – zaledwie 1,25 kg z dwiema bateriami. Wytrzymała konstrukcja spełniająca normę pyło- i wodoszczelności IP67 oraz zawiera sloty kart microSIM oraz microSD, dzięki którym użytkownik może rozszerzyć wbudowaną pamięć 8 GB nawet do 32 GB.

Tak jak wszystkie urządzenia marki Carlson, tak i BRx7 jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszym na świecie oprogramowaniem pomiarowym Carlson SurvCE i SurvPC dostępnym na tradycyjnych kontrolerach polowych z systemem Windows Mobile i tabletach z Windows 10, a już niebawem także na urządzeniach z systemem Android. SurvCE/PC pozwala na pełną konfigurację odbiornika BRx7 z wykorzystaniem połączenia Bluetooth. W celu zapewnienia lepszej kontroli i wyższej jakości SurvCE/PC oferuje intuicyjną elektroniczną libellę z automatycznym zapisem punktu w momencie, gdy odbiornik jest spoziomowany. W połączeniu z szeroką gamą oprogramowania biurowego Carlson Software oferuje kompletne rozwiązania pomiarowe w myśl zasady Field-To-Finish. Szczegółowe informacje dostępne po kontakcie z polskim przedstawicielem firmy Carlson Software.

Źródło: Carlson Software, JK

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama