wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-09| GIS

Spectra Geospatial prezentuje nowe oprogramowanie polowe i kontroler

Spectra Origin – to nazwa nowego oprogramowania terenowego dla geodetów zaprezentowanego właśnie przez amerykańską markę Spectra Geospatial. Równocześnie z oprogramowaniem debiutuje nowy kontroler Ranger 5 z systemem Android i pełną klawiaturą alfanumeryczną w układzie QWERTY.


Spectra Geospatial prezentuje nowe oprogramowanie polowe i kontroler
Spectra Geospatial prezentuje nowe oprogramowanie polowe i kontroler

Aplikacja Origin ma zastąpić popularne w Polsce oprogramowanie polowe Survey Pro. Będzie ona dostępna na wszystkie rejestratory Spectry nowej generacji z systemami Android i Windows 10, tj. MobileMappery 60, kontrolery Ranger 5 i Ranger 7 czy tablety ST10. Program został zaprojektowany tak, aby efektywnie wspierać pełen wachlarz prac geodezyjnych wykonywanych zarówno przy użyciu odbiorników GNSS, jak i tachimetrów manualnych czy zrobotyzowanych. Pozwala także na prowadzenie pomiarów hybrydowych (GNSS + TS). Zakup licencji będzie możliwy zarówno w trybie subskrypcyjnym, jak i permanentnym.

Kontroler Ranger 5 to z kolei następca sprawdzonego rejestratora Ranger 3. W porównaniu ze swoim poprzednikiem oferuje przede wszystkim niższą wagę (934 g), o wiele mocniejsze podzespoły, większy 5-calowy ekran czy system Android 10 ze wsparciem dla usług GMS. W opcjach komunikacyjnych – poza standardowymi modemami 4G LTE oraz wi-fi – wyróżnia go Bluetooth dalekiego zasięgu (Class 1). Dzięki niemu bez konieczności użycia dodatkowych modułów możemy sterować tachimetrem Focus 35 na odległość do 300 metrów. Jeśli jednak taki zasięg byłby dla nas niewystarczający, to Ranger 5 obsługuje także stosowane w innych kontrolerach z grupy Trimble’a moduły EMPOWER, w tym moduł radiowy 2,4 GHz o oznaczeniu EM120.

Zamówienia na nowe rozwiązania pomiarowe będzie można składać już w tym tygodniu, a pierwsze dostawy mają być realizowane jeszcze przed końcem czerwca. Dla dotychczasowych użytkowników aplikacji Survey Pro planowana jest specjalna oferta przejścia na oprogramowanie Origin na preferencyjnych warunkach. Więcej szczegółów można uzyskać u wyłącznego dystrybutora sprzętu marki Spectra Geospatial w Polsce, w krakowskiej firmie NaviGate.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS