wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-15| Geodezja, Sprzęt

Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax

Portfolio tachimetrów szwajcarskiej marki GeoMax (część grupy Hexagon) wzbogaciło się o dwa instrumenty z serwomotorami – Zoom75 oraz Zoom95.


Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax
Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax
Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax

Pod wieloma względami specyfikacja obu modeli jest identyczna. W zależności od wersji dokładność pomiaru kąta wynosi od 1˝ do 3˝, a odległości – 1 mm + 1,5 ppm na pryzmat oraz 2 mm + 2 ppm w trybie bezlustrowym. Zasięg pomiaru bezlustrowego to 500 lub 1000 metrów, a na pryzmat – 5 km w standardzie i nawet do 10 km w trybie „Long”.

Wśród zalet sprzętu producent wymienia możliwość pracy zarówno z poziomu wbudowanego kolorowego wyświetlacza o wymiarach 800 x 480 px, jak i zewnętrznego kontrolera z systemem Android lub Windows. Tachimetry oferowane są wraz z oprogramowaniem polowym X-Pad Ultimate.

Sprawną wymianę danych umożliwiają modemy wi-fi oraz Bluetooth dalekiego zasięgu, a także porty seryjny, USB, miniUSB oraz slot na karty SD. Tachimetry posiadają ponadto 2 GB wbudowanej pamięci.

Oba modele ważą do 5,3 kg oraz spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP55. Na jednym ładowaniu akumulatorów mogą pracować do 8 godzin.

A gdzie tkwią różnice między tymi seriami? W serwomotorach. Wyróżnikiem droższego modelu Zoom95 jest funkcja automatycznego wyszukiwania pryzmatu w technologii Scout o zasięgu do 300 metrów. Oba modele oferują za to technologię GeoTRAil, która wyszukuje tyczkę na podstawie wskazań zamontowanego na niej odbiornika GNSS.

W przypadku obu instrumentów dokładność nacelowania na pryzmat wynosi 1˝. Śledzenie pryzmatu możliwie jest z kolei na dystansie do 800 metrów. Jak podaje producent, serwomotory powinny nadążyć za obiektem poruszających się z prędkością 90 km/h w odległości 100 metrów.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów (stan na styczeń 2021) dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ciekawe Ciekawe są komentarze pod spodem. Z tego co koledzy piszą, to lepiej tej marki unikać. Tachimetry mi się wydawały sprzętem na lata. Chyba chińska produkcja nie służy Geomaxowi.
 1 
odpowiedz zgłoś
subiektywna opinia Nie mam dobrych doświadczeń z tą marką. Wszystko jest takie plastikowe i delikatne jakieś jak sprzęt chiński. Mój pracodawca kupił mi tachimetr zoom90 na budowę i strasznie się z nim męczyłem (baterie, wieszający się system, problemy z ekranem). Kontroler marketowy to chyba nie jest dobre rozwiązanie dla geodety. Może się sprawdza przy małych mapkach.
 2 
odpowiedz zgłoś
Szybki czy wolny Kto podaje prędkość na 100 m. Niech podadzą na 2 metracg
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Szybki czy wolny koledze odpowiadam, na dwóch metrach, to musi iść poniżej 2 km/h, to z tego wychodzi, ze na krótkich odległościach lepiej nie poruszać pryzmatem :) Jak widać po tym jak i komentarzu ponizej instrument nie na obslugi :)
 2 
odpowiedz zgłoś
dokladnosci A te dokładności, to teraz pokazują poprawnie, czy nadal specyfikacja jest zawyżona? Jeśli ktoś pracował kiedyś na Leica albo Topconie (pewnie i na Trimble, akurat nie korzystałem), a później weźmie na plac budowy tachimetry Geomaxa, to radzę od razu wykupić większe ubezpieczenie od błędów w sztuce. Miałem, nie polecam
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS