Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2021-07-15 | Geodezja, Sprzęt

Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax

Portfolio tachimetrów szwajcarskiej marki GeoMax (część grupy Hexagon) wzbogaciło się o dwa instrumenty z serwomotorami – Zoom75 oraz Zoom95.


Ilustracja: Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax
Ilustracja: Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax
Ilustracja: Zoom75 i 95: nowe zmotoryzowane tachimetry marki GeoMax

Pod wieloma względami specyfikacja obu modeli jest identyczna. W zależności od wersji dokładność pomiaru kąta wynosi od 1˝ do 3˝, a odległości – 1 mm + 1,5 ppm na pryzmat oraz 2 mm + 2 ppm w trybie bezlustrowym. Zasięg pomiaru bezlustrowego to 500 lub 1000 metrów, a na pryzmat – 5 km w standardzie i nawet do 10 km w trybie „Long”.

Wśród zalet sprzętu producent wymienia możliwość pracy zarówno z poziomu wbudowanego kolorowego wyświetlacza o wymiarach 800 x 480 px, jak i zewnętrznego kontrolera z systemem Android lub Windows. Tachimetry oferowane są wraz z oprogramowaniem polowym X-Pad Ultimate.

Sprawną wymianę danych umożliwiają modemy wi-fi oraz Bluetooth dalekiego zasięgu, a także porty seryjny, USB, miniUSB oraz slot na karty SD. Tachimetry posiadają ponadto 2 GB wbudowanej pamięci.

Oba modele ważą do 5,3 kg oraz spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP55. Na jednym ładowaniu akumulatorów mogą pracować do 8 godzin.

A gdzie tkwią różnice między tymi seriami? W serwomotorach. Wyróżnikiem droższego modelu Zoom95 jest funkcja automatycznego wyszukiwania pryzmatu w technologii Scout o zasięgu do 300 metrów. Oba modele oferują za to technologię GeoTRAil, która wyszukuje tyczkę na podstawie wskazań zamontowanego na niej odbiornika GNSS.

W przypadku obu instrumentów dokładność nacelowania na pryzmat wynosi 1˝. Śledzenie pryzmatu możliwie jest z kolei na dystansie do 800 metrów. Jak podaje producent, serwomotory powinny nadążyć za obiektem poruszających się z prędkością 90 km/h w odległości 100 metrów.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów (stan na styczeń 2021) dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Hexagon nie brzmi jakościowo Od pewnego czasu mam wrażenie, że sprzęty Leica są wykonywane z gorszej jakości części. Jakieś to wszystko jest plastikowe, słabe. Stwierdziłem, że skoro w nowym TS16 potrafi się popsuć po kilku miesiącach moduł do komunikacji z kontrolerem, a kontroler i tak się wiesza przy nawet niewielkich projektach, to można sprawdzić tego Geomaxa, a przy okazji przyoszczędzić trochę kasy. Od pół roku jestem użytkownikiem Zoom90 i uważam, że kiepska jakość to chyba jakiś kierunek który zaczynają obierać firmy pod brandem Hexagona. Niby się człowiek chce rozwijać, ale mam wrażenie, że obie marki mocno się zaczynają utożsamiać ze złą jakością i najchętniej zostałbym przy mojej starej TS1200
  
 3 
ciekawe Ciekawe są komentarze pod spodem. Z tego co koledzy piszą, to lepiej tej marki unikać. Tachimetry mi się wydawały sprzętem na lata. Chyba chińska produkcja nie służy Geomaxowi.
    1 
 3 
subiektywna opinia Nie mam dobrych doświadczeń z tą marką. Wszystko jest takie plastikowe i delikatne jakieś jak sprzęt chiński. Mój pracodawca kupił mi tachimetr zoom90 na budowę i strasznie się z nim męczyłem (baterie, wieszający się system, problemy z ekranem). Kontroler marketowy to chyba nie jest dobre rozwiązanie dla geodety. Może się sprawdza przy małych mapkach.
  
 4 
Szybki czy wolny Kto podaje prędkość na 100 m. Niech podadzą na 2 metracg
    1 
 4 
SELECT c.id_comment,c.id_user,c.subject,c.text, c.id_table, c.id , c.rate, c.rate_minus, c.rate_count, c.rate_count_minus ,COALESCE(c.nick,c.created_by_readonly) as nick,c.IP,c.created_on_readonly, c.id_administrator, c.id_user,u.is_trusted , count(c2.id_comment) as childs FROM zzz_comment c left join zzz_user_nick u on c.id_user=u.id_user_nick left join zzz_comment c2 on c.id_comment=c2.id_parent and c2.is_visible=1 where 1=1 and c.is_visible=1 and c.id_table='3' and c.`id`='31100' and c.id_parent='95328' group by c.id_comment,c.id_user,c.subject,c.text, c.id_table, c.id , c.rate, c.rate_minus, c.rate_count, c.rate_count_minus ,COALESCE(c.nick,c.created_by_readonly),c.IP,c.created_on_readonly, c.id_administrator, c.id_user,u.is_trusted order by c.created_on_readonly
Out of resources when opening file './01393027_geo/zzz_comment#P#p8.MYD' (Errcode: 24)



zobacz też:

Zmotoryzowany tachimetr Topcon GT-600/1200 w ofercie TPI

Warszawska firma TPI wprowadziła na krajowy rynek zmotoryzowane tachimetry Topcona z nowej...

Trimble prezentuje tachimetr SX12

Oferta amerykańskiej firmy Trimble wzbogaciła się o tachimetr skanujący SX12 będący udoskonaloną wersją modelu SX10...

Leica odświeża ofertę tachimetrów

Szwajcarska firma Leica Geosystems wprowadziła do sprzedaży odświeżone modele zmotoryzowanych tachimetrów TS13 i...

Topcon prezentuje nowe tachimetry robotyczne serii GT

Podczas targów Intergeo Digital firma Topcon zaprezentowała GT-600 oraz GT-1200 – nowe...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Uber "naprawia" GPS w miastach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
producent skanerów ? firma FARO ? nazywał się najpierw Res-Tech?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Henryk Arctowski (1871-1958)

Henryk Arctowski (1871-1958)
Naukowiec, badacz terenów podbiegunowych. Urodził się 25 lipca 1871 roku w Warszawie w rodzinie Artztów pochodzącej z Wirtembergii (potem spolszczył nazwisko). Uczył się w Inowrocławiu; ale w sytuacji rozwijającego się Kulturkampfu...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1820-1823
W trzytomowym dziele Wawrzyńca Marczyńskiego (1779-1845) "Statystyczne, topograficzne i historyczne opisanie guberni Podolskiej" zamieszczono pierwsze mapy statystyczne obejmujące rejon Polski.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama