wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-19| Geodezja, Sprzęt

Zmotoryzowany tachimetr Topcon GT-600/1200 w ofercie TPI

Warszawska firma TPI wprowadziła na krajowy rynek zmotoryzowane tachimetry Topcona z nowej flagowej serii GT.


Zmotoryzowany tachimetr Topcon GT-600/1200 w ofercie TPI

Seria składa się z modeli GT-600 oraz oferującego wyższe parametry pomiarowe GT-1200. Tachimetry są dostępne w różnych wersjach dokładnościowych – od 1- do 5-sekundowej. Zasięg pomiaru bezlustrowego sięga 1000 metrów, natomiast na pryzmat – 5 km. Odległość mierzona jest z dokładnością maksymalnie 1 mm + 2 ppm w trybie precyzyjnym. Prędkość obrotu tachimetru przy użyciu serwomotorów sięga 180 stopni na sekundę, a mechanizm śledzenia pryzmatu pracuje w odległości do 1 km. Urządzenie waży 5,8 kg i spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP65.

„GT to profesjonalne narzędzie, które robi wszystko w zakresie projektowania, pomiarów i kierowania maszynami” – zachwala nową serię firma TPI. „Stworzony z myślą o pracy w terenie, flagowy zmotoryzowany tachimetr z serii GT umożliwia dokładne i produktywne pomiary nawet do bardzo wymagających zastosowań geodezyjnych czy budowlanych. Pozwala precyzyjnie mierzyć i tyczyć jeszcze więcej punktów w krótszym czasie, dzięki czemu można poprawić wydajność pracy” – czytamy na stronie dystrybutora.

Wśród zalet urządzenia firma TPI wymienia m.in. szybkie odładowanie lustra oraz technologię Topcon UltraTrac, która pozwala skutecznie śledzić pryzmat nawet w trudnych warunkach i na większych dystansach. Zwraca także uwagę na Bluetooth dalekiego zasięgu, który zapewnia skuteczną komunikację na duże odległości między tachimetrem a kontrolerem, oraz na możliwość współpracy urządzenia z odbiornikiem GNSS w technologii Hybrid Positioning.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów (stan na styczeń 2021) dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cena ceną ale przeglądając specyfikację serii 500 i "nowej" 600 nie dostrzegłem żadnej różnicy więc po co komu taka "nowość"... przy okazji dowiedziałem się z dosyć słabych dokładnościach pomiaru odległości jak na sprzęt z tej półki cenowej
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: cena ceną Dokładności są na podobnym poziomie jak w konkurencji w modelach S7 lub TS16, tylko norma inna (inne założenia). Tak samo jak kiedyś się zdziwiłem jak zobaczyłem że robotyk Leica waży praktycznie tyle co Topcona, co niezmiernie mnie zdziwiło patrząc na rozmiary instumentów. Dopiero później okazało się, że w tachimetrach Leica wagę podają... bez spodarki :O
 2 
odpowiedz zgłoś
TPI się ceni a cena zapewne taka, że zwala z nóg
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: TPI się ceni Cena nawet jest ok, ale wyposażenie jest droższe jak innych firm(pryzmat Topcona droższy o prawie 2k od pryzmatu Leici). No i oprogramowanie jak na taki sprzęt dosyć ubogie w funkcje.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: TPI się ceni Oglądając filmiki na YT z możliwościami Magnet, miałem zupełnie odwrotne wrażenie-jeśli chodzi o możliwości oprogramowania...
 1 
 7 
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS