Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-14| Sprzęt

Nowy sensor Leica zwiększy bezpieczeństwo na budowie

Ciężki sprzęt może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników budowy. By zmniejszyć związane z tym ryzyko, szwajcarska firma Leica Geosystems przygotowała nowe urządzenia iCON PA10 oraz PA80.


Nowy sensor Leica zwiększy bezpieczeństwo na budowie

Personal Alert PA10 to niewielki lokalizator noszony przez pracowników, którzy poruszają się pieszo po terenie budowy. Gdy znajdą się w zdefiniowanej wcześniej strefie wokół ciężkiego sprzętu, np. koparki czy wywrotki, sensor PA10 powiadomi go o tym wizualnie, głosowo lub wibracjami.

Druga nowość, czyli PA80, pozwala z kolei zintegrować PA10 z systemem sterowania maszynami MC1. Dzięki temu operator ciężkiego sprzętu może śledzić na ekranie zamontowanym w swojej kabinie lokalizację pracowników znajdujących się do 50 metrów wokół niego. Urządzenie ostrzega ponadto o możliwych kolizjach zarówno z pracownikami, jak i innym sprzętem. System pozwala również na zbieranie danych o niebezpiecznych sytuacjach i zapisywanie ich w chmurze celem późniejszej analizy.

– Dzięki ostrzeganiu pracowników o możliwych zagrożeniach i jednocześnie zapisywaniu danych o zdarzeniach potencjalnie niebezpiecznych Leica Geosystems zapewnia technologię świadomości bezpieczeństwa, która zarówno chroni pracowników, jak i pomaga w dalszym planowaniu zarządzania ryzykiem – powiedział Tommi Kauppinen, dyrektor ds. innowacji w dziale sterowania maszynami w Leica Geosystems. – Leica iCON PA10 i PA80 zostały opracowane specjalnie z myślą o tym. Po rozmowach i badaniach na wielu budowach wzięliśmy pod uwagę wszelkie środki ostrożności, aby wspólnie z Hexagon Mining opracować tę technologię w celu uniknięcia kolizji i zapewnienia bezpieczeństwa osobistego. To ekscytujące obserwować, jak nasza zintegrowana platforma MC1 rozwija się, obejmując więcej aspektów związanych z pracownikami, produktami i cennymi materiałami, aby projekty budowlane były bardziej wydajne, produktywne i świadome bezpieczeństwa – podsumowuje.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS