wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-14| Sprzęt

Nowy sensor Leica zwiększy bezpieczeństwo na budowie

Ciężki sprzęt może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników budowy. By zmniejszyć związane z tym ryzyko, szwajcarska firma Leica Geosystems przygotowała nowe urządzenia iCON PA10 oraz PA80.


Nowy sensor Leica zwiększy bezpieczeństwo na budowie

Personal Alert PA10 to niewielki lokalizator noszony przez pracowników, którzy poruszają się pieszo po terenie budowy. Gdy znajdą się w zdefiniowanej wcześniej strefie wokół ciężkiego sprzętu, np. koparki czy wywrotki, sensor PA10 powiadomi go o tym wizualnie, głosowo lub wibracjami.

Druga nowość, czyli PA80, pozwala z kolei zintegrować PA10 z systemem sterowania maszynami MC1. Dzięki temu operator ciężkiego sprzętu może śledzić na ekranie zamontowanym w swojej kabinie lokalizację pracowników znajdujących się do 50 metrów wokół niego. Urządzenie ostrzega ponadto o możliwych kolizjach zarówno z pracownikami, jak i innym sprzętem. System pozwala również na zbieranie danych o niebezpiecznych sytuacjach i zapisywanie ich w chmurze celem późniejszej analizy.

– Dzięki ostrzeganiu pracowników o możliwych zagrożeniach i jednocześnie zapisywaniu danych o zdarzeniach potencjalnie niebezpiecznych Leica Geosystems zapewnia technologię świadomości bezpieczeństwa, która zarówno chroni pracowników, jak i pomaga w dalszym planowaniu zarządzania ryzykiem – powiedział Tommi Kauppinen, dyrektor ds. innowacji w dziale sterowania maszynami w Leica Geosystems. – Leica iCON PA10 i PA80 zostały opracowane specjalnie z myślą o tym. Po rozmowach i badaniach na wielu budowach wzięliśmy pod uwagę wszelkie środki ostrożności, aby wspólnie z Hexagon Mining opracować tę technologię w celu uniknięcia kolizji i zapewnienia bezpieczeństwa osobistego. To ekscytujące obserwować, jak nasza zintegrowana platforma MC1 rozwija się, obejmując więcej aspektów związanych z pracownikami, produktami i cennymi materiałami, aby projekty budowlane były bardziej wydajne, produktywne i świadome bezpieczeństwa – podsumowuje.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS