wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-19| Geodezja, Sprzęt

Leica prezentuje nowe tachimetry dla budownictwa

Leica iCON – seria tachimetrów elektronicznych dla branży budowlanej, rozszerzyła się o modele iCB50 oraz iCB70. Instrumenty zaprojektowano m.in. po kątem współpracy z modelami BIM.


Leica prezentuje nowe tachimetry dla budownictwa

Leica podkreśla, że tachimetry te zostały całkowicie przeprojektowane – przede wszystkim pod kątem łatwiejszego tyczenia. Modele iCB50 oraz iCB70 mają umożliwiać realizowanie tej czynności nawet dla złożonych konstrukcji przy zachowaniu wysokiej dokładności pomiaru. Obsługują przy tym różne formaty modeli wykorzystywane w metodologii BIM, w tym IFC.

Tachimetr iCB50 oferuje dokładność pomiaru kąta na poziomie 2 ˝ lub 5˝, z kolei model iCB70 dostępny jest również w wersji jednosekundowej. Oba instrumenty posiadają kolorowy i dotykowy ekran oraz są wyposażone w oprogramowanie polowe iCON. Ich obudowa spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP66, a także wojskowy standard MIL-610G. Wymiana danych możliwa jest przez porty USB i RS-232, kartę SD oraz bezprzewodowo przez Bluetooth. Dodatkowo wersja iCB70 została wyposażona w modem 4G, który pozwala na sprawną wymianę danych między terenem a biurem.

– Dzięki tej nowej generacji tachimetrów iCON Leica Geosystems ułatwia przejście z pracy analogowej na cyfrową, pomagając firmom budowlanym w osiągnięciu wyższej wydajności i dokładności – powiedział Georges Portugues z firmy TOPOCENTER Nice Côte d'Azur będącej wieloletnim autoryzowanym dystrybutorem Leica Geosystems. – Jesteśmy przekonani, że tachimetry iCB50 i iCB70 zostaną uznane przez naszych klientów za cenne narzędzia, dzięki którym przyszłe projekty budowlane będą realizowane bardziej efektywnie – dodaje.

Zobacz zestawienie tachimetrów w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na styczeń 2019 r.)

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@HP Dodatkowo dzisiaj majster często na budowie nie ma nawet miarki, nie mówiąc o umiejętności obsługi niwelatora. Przy robotach podpisywanych ryczałtowo "za obsługę" ganiają geodetów do najdrobniejszych #$%!!ół typu sprawdzenie czy 5 metrowa ściana ma 5 metrów, albo sprawdzenie wysokości mając obok reper roboczy :(

Nie wydaje mnie się Bez sensu, w Polsce tylko równiarka budowlańcy obsługują. Trzeba by krztałcenie zmienić, a to niemożliwe. Aczkolwiek szybciej to się przyda majstrowi niż inżynierowi bo ci drudzy tylko pilnują...

2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS