wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-09-18| Geodezja, Prawo

GGK omówi z SGiK weryfikację prac geodezyjnych

Główny geodeta kraju organizuje wideokonferencję dla Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, której tematem będą przede wszystkim zagadnienia związane z weryfikacją operatów geodezyjnych.


GGK omówi z SGiK weryfikację prac geodezyjnych

Spotkanie rozpocznie się 23 września o godzinie 10:00. Jest ono przeznaczone dla geodetów powiatowych wraz z pracownikami oraz wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego (również z pracownikami). Zaproszenie na wideokonferencji otrzymają oni mailem.

Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach GGK Waldemar Izdebski wystosował wiele stanowisk dotyczących znowelizowanych przepisów Prawa geodezyjnego i kartograficznego, w tym weryfikacji prac geodezyjnych. Wyjaśnienia te dotyczą m.in.:

 • okresu obowiązywania nowych standardów geodezyjnych, zasad zgłaszania prac i udostępniania geodetom materiałów PZGiK, składania oświadczeń o pozytywnej weryfikacji, aktualizacji EGiB (więcej),
 • obowiązku weryfikacji mapy do celów projektowych w przypadku jej klauzulowania (więcej),
 • problemu obchodzenia prawa w zakresie deklarowania obszaru objętego pracą geodezyjną oraz zamawiania wypisu z wykazu działek i podmiotów (więcej),
 • zasad udostępniania wykonawcom prac geodezyjnych materiałów PZGiK w ramach ryczałtu (więcej),
 • 84 kwestii zebranych przez śląskiego WINGiK-a (więcej),
 • stosowania paragrafu 31 nowego rozporządzenia o standardach geodezyjnych (więcej),
 • klauzulowania map dla budownictwa (więcej),
 • zakresu pracy geodezyjnej polegającej na opracowaniu mapy do celów projektowych (więcej).

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Komunistyczni ambasadorzy z SGP Zwyczajne !@!@!#@ ynstwo - nie dość, że geodeci za darmo oddają swoje dane państwu, które sobie nimi później handluje (bez jakiegokolwiek dochodu przekazanego geodecie, które te dane dostarczył) to później jeszcze ta %#@%@%$ "służba" geodezyjna sobie wymyśla jak UPRAWNIONY geodeta ma przygotować dane bez jego opinii na ten temat.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Komunistyczni ambasadorzy z SGP Skoro prosisz o więcej biurokracji to masz, czego się denerwujesz. Postulaty ludu spełnione, nie tak dawno na tym forum piano z zachwytu jakie to cudowne rozporządzenie, to co się rzucasz. Może pan GGK będzie sforował Służbę żeby nie nękała Geodetów ? Czemu od razu takie negatywne podejrzenia ?
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Komunistyczni ambasadorzy z SGP Po pierwsze podpis jest sarkastyczny. Po drugie, nawet jeśli GGK ma dobre intencje to nie ma żadnych mocy sprawczych. To implikuje tylko wniosek, że prawo powinno być jak najbardziej proste i przejrzyste, bo choćby GKK wydał milion interpretacji to moc sprawczą mają sądy, a interpretacji dokonuje sobie wcześniej ODGiK. GKK sam kolejny raz sobie strzelił (nie wiem, która część ciała teraz wypada) w stopę, że bez konsultacji przyjął projekt. Już nie mówiąc o tym, że to jest niepoważne przeforsować projekt bez wyłożenia go wcześniej w wersji ostatecznej oraz do pewnych prostych korekt co oszczędziłoby wielu problemów.
 2 
 5 
zgłoś
odp: odp: Komunistyczni ambasadorzy z SGP Skoro nie pojąłeś mój wpis też był sarkastyczny. :)
 1 
 1 
zgłoś
to jakiś kur@#$%^ żart. To sobie tak zwana służba coś ustali a potem bedą nas nękać .... "nie dość precyzyjnie określono rezultaty wykonanych prac, w tym: informacje zawarte w sprawozdaniu technicznym nie precyzują jednoznacznie oposanych czynności w sparawozdaniu technicznym, Mapie geodezyjnej inwetaru=yzacji powykonawczej, szkicu polowym, wykazu zmian danych ewidencyjnych .... i brak mapy wywiadu sporząj na kopii mapy..." Jak macie odwage .... to dajcie mam szanse wykonać "OPERAT TECHNICZNY" nadający się do przyjęcia. Co to za służba, która robi razem GGK wszytko by nie przyjąć operatu do zasobu ... zamist pomóc wykonawcy by skporo już taki ma obowiązek przekazał ten operat, a tak zwana służba, skoro SŁUŻY... podpowiedziała jak to zrobić
 7 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: to jakiś kur@#$%^ niezły bełkot - ogranicz spożycie
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
W dobie internetu może warto aby taka dyskusja odbyła się dla szerokiego gremium. Wykonawcy z ciekawością posłuchają takiej konferencji. Chyba dotyczy to zarówno sprawdzających i sprawdzanych
 1 
 12 
odpowiedz zgłoś
@ Warto by rozważyć dodanie do panelu dyskusyjnego kwestie, które bulwersują środowisko. 1. Korupcja, 2. Zamknięte pliki firm geoinformatycznych. 3. Zmuszanie geodetów do zakupu programu określonej firmy. 4. Jak ukryć fakt kontroli dokumentacji pracowników ośrodka oraz członków ich rodzin.
 5 
 24 
odpowiedz zgłoś
phiiiii Pogadać to on sobie może. Problem w tym, że nie ma mocy sprawczej.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: phiiiii tego rodzaju opiniotwórcze komentarze jedynie potwierdzają, że jest wręcz przeciwnie. W myśl zasady: "słychać wycie? znakomicie."
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: phiiiii A jak się miewają nadzorcy pana GGK wyją ? Bo potem wycie idzie niżej. :)
 1 
 1 
zgłoś
odp: odp: phiiiii Gdyby było odwrotnie to nie organizowałby spotkanie. Starostwa mają go tu gdzie go powinny mieć, a więc próbuje wywrzeć na nie wpływ przez swój osobisty wdzięk i urok osobisty :-D. Zobaczymy jak mu się uda. ;-P A ten wdzięk nieco przywiędł bo niestety walka o swoje, na obliczu Najwyżeszego Geodety Kraju, odcisnęła swoje piętno. Waldi, zdrowie najważniejsze, zastanów się... nie szkoda zdrowia?
 1 
 5 
zgłoś
odp: odp: phiiiii Zgadza się, po karze od Uodo wyją na wiele głosów. Jak trzeba będzie płacić to będzie wył wilk alfa. Wystarczy opinia prawna że to GGK płaci a nie GUGiK.
 1 
 1 
zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS