wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-14| GIS, Teledetekcja, Firma

Wypróbuj mapy bazowe Planet

Amerykańska firma Planet, właściciel największej na świecie floty satelitarnej, wśród swoich produktów oferuje Automatyczne Mapy Bazowe. Teraz dzięki programowi firmy Planet istnieje możliwość uzyskania nieograniczonego dostępu do map bazowych całego globu.


Wypróbuj mapy bazowe Planet
Dzięki temu, że obecnie powierzchnia Ziemi obrazowana jest z poziomu satelitarnego przez ok. 150 urządzeń należących do wspomnianej firmy (nanosatelity Dove, konstelacja RapidEye i SkySat), możliwe jest wykonywanie mozaik wybranego obszaru w krótkich odstępach czasowych. Automatyczne Mapy Bazowe Planet przedstawiają określony obszar w ujęciu miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Zobrazowania do utworzenia mozaiki są selekcjonowane po określeniu przedziału czasowego oraz wybraniu obszaru zainteresowania, a następnie są automatycznie przetwarzane w chmurze i natychmiast dostępne do użycia.

Comiesięczne mapy bazowe są produktem, który gwarantuje urzędnikom, przedsiębiorcom oraz wszystkim innym zainteresowanym dostęp do zawsze aktualnych informacji. Takie mozaiki mogą być z powodzeniem wykorzystywane np. do wielkoobszarowych analiz zmian zagospodarowania terenu. Ponadto istnieje możliwość udostępniania ich poprzez geoportale, co pozwala mieszkańcom bacznie obserwować zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

Testowanie tego produktu możliwe jest do 4 sierpnia po zarejestrowaniu się za pomocą formularza. Więcej informacji o mapach bazowych Planet na stronie Planet.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem zobrazowań satelitarnych firmy Planet jest krakowska firma geoinformatyczna ProGea 4D.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt